Paylaşmak Güzeldir

2 Nisan 2015 Perşembe

Bakımlı Olmanın Püf Noktaları

Bakımlı olmak bildiğiniz hibi kadınlar için son derece önemlidir. Pek çok kadın da kendş mkanları ve bilgileri dahilinden bakım yaparlr ve hem ciltlerini genç tutmaya hem de daha güzel görünmeye gayret sarf ederler. Bakımlı görünmenin püf noktaları konusunda fazla bilgi ssahibi olmayan ve ya daha yeni bir şeyler öğrenmek isteyen bayan okurlarımız için bakımlı olmanın püf noktaları konusunda bir kaç öneri hazırladık. Bu öneriler ile daba bakımlı nasıl görünürüm sorusuna da cevap bulabileceksiniz.

Bakımlı Görünmek İçinNe Yapmalı ?


Hanımların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi bakımlı görünmek için ne yapmalı konusundak önerilerdir. Biz de buradan sizlere bakımlı görünmek için ne yapmalı konusuda önerilerde bulunacağız. Maddeler halinde bakımlı görünmenin püf noktaları konusuda sizlere faydalı bilgiler vereceğiz.

Bakımlı Görünmenin Sırları


Bakımlı görünmenin sırları konusunda altın kural olan saç bakımı sizin çok daha bakımlı ve güzel görünmenizin altın anahtarıdır.Saçlarınız ne kadar temiz ve düzgün ise o kadar bakımlı görünme şansına sahipsiniz. Saçları kirli ve yağlı bir kadın asla bakımlı görünemez. Ayrıca yüz tpinize uygun bir saç kesimi de bakımlı görünmenin sırlarından bir tanesidir.

Bakımlı Görünmenin Püf Noktaları


Bakımlı görünmek için en önemli unsurlardan bir tanesi kaşlardır. Kaşlarınızın güzel şekillendirilmesi gözlerinizin çekici ve güzel görünmesini sağlar. Kaşlarınızı aldırıyorsanız, çıkan kaşları kısa aralıklarla toplatmak faydalı olacaktır. Her ne kadar ilgi çektiğini düşünmeseniz de yüze bakıldığında ilk dikkat çeken şey kaşlardır.

Bakımlı Görünmek İçin Cilt Bakıma Özen Gösterin


Sürekli değişen hava koşullarondan cildin kolaylıkla etkilendiğini unutmayın. Sıcaktan ya da soğuktan çatlamış tahriş olmuş bir cilt ile bakımlı görünmek mümkün değildir. Bu sebeplecilt tipinize uygun peeling ve nemlendirici kremler ile cildinizin daha pürüzsüz olmasını sağlamanız gerekmektedir. Cilt bakımı sadece yüz için değil tüm vücut için itina ile yapılası gereken bir işlemdir unutmayın.

Bakımlı Görünmenin Sırları Arasında En Dikkat Edilmesi Gereken Konu Makyaj


Makyaj yapmak hanımların vazgeçilmez tutukusudur. Ama makyaj yaparken yapuılan pek çok hata istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Bu sebeple makyaj yaparken cildinizi iyi tanımanız gerektiğini unutmayın.

El ve Tırnak Bakımını Unutmayın


Bakımlı görünmenin altın kurallarından bir tanesi de el ve tırnak bakımıdır. Pürüzsüz ve yumuşak eller ile şekilli tırnaklar sizin çok daha bakımlı ve güzel görünmenizi sağlar. Her ne kadar ihmal edilseler de ellerin ve dolayısı ile tırnakların sürekli göz önünde olduğunu unutmamak gerekir.

Güzel Giyinmek Bir Sanattır


Güzel giyinmek gerçekten de bir sanattır. Eğer vücudunuza göre ginemiyorsanız yukarıda saydığımız tüm kuralları unutun deriz. Çünkü ne kadar el, saç ve cilt bakımı yapsanız da bütün bu bakımları güzel bir kıyafet ile kombinleyemiyorsanız bir işinize yaramayacaktır.

Güzel Kokmak Size Ayrı Bir Hava Katar


Güzel kokmak güzel ve bakımlı görünmenin sırlarından bir tanesidir. Kullandığınız parfümün teninizle uyumlu olması ve etrafı rahatsız etmemesi oldukça önemlidir. Bu son verdiğimiz püf noktası ve diğer püf noktalarını birlikte uygularsanız güzel ve bakımlı olmak için başka bir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır.
Tepkiler:

0 yorum: