Paylaşmak Güzeldir

26 Haziran 2014 Perşembe

Çanta Seçimi Nasıl Olmalı ?

Çanta Seçimi Nasıl Yapılmalı, Çanta Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz
Çanta Alırken Nelere Dikkat Etmeli
Çanta Seçimi Nasıl Olmalı ?
Çanta Seçmenin Püf Noktaları,Çanta Alırken Nelere Dikkat Etmeli,Çanta Seçimi Nasıl Yapılmalı, Çanta Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz
Kadınların ve hatta son zamanlarda erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarından bir tanesi olan çantalar olmadan artık dışarıya adım atmıyoruz. Üstelik bu aksesuara da dünyanın parasını ödüyoruz.
Özellikle hanımlar her kıyafete, her ayakkabıya uygun çeşit çeşit çanta alıyorlar. Peki çanta seçimini doğru yapıyor muysunuz ? Çanta alırken nelere dikkat etmeliyiz ? Gelin bu soruların cevaplarını hep birlikte görelim..
Çanta Seçmenin Püf Noktaları,Çanta Alırken Nelere Dikkat Etmeli,Çanta Seçimi Nasıl Yapılmalı, Çanta Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz 
Alacağınız Çantanın Boyutları Nasıl Oalmalı ?
Alacağınız çantanın en önemli özelliği, yanıznızda olmasını istediğiniz eşyaların hepsini alabilme kapasitesinde olmasıdır. Çünkü, kadınları yaşları ilerledikçe çantaların ebatları da büyüyor.. Bunun için çanta alırken eşyalarınızın çantanın içine sığıp sığmadığını kontrol etmelisiniz.
Çantanınızn ebatıyla ilgili diğer bir önemli konu ise;
Çanta boyutlarının kıyafetiniz ve katılacağınız davetlerle de ilgisi vardır. Bir düğüne giderken yanınıza kocaman, bavulumsu bir çanta alamazsınız değil mi?
Çanta Kaç Bölümdem Oluşmalıdır ?
Kadınlar genellikle çantalarının içinde aradıklarını kolayca bulamazlar. Hem çantalarına çok fazla şey koyduklarından hem de çantalarındaki gözler yetersiz olduğundan, çantalarda ev anahtarı bulmak kadınların gün içerisinde yaptığı en zor şey.
Eğer dağınık bir çantaya sahipseniz içinde fazla bölmeleri olan bir çanta kullanmayı ve eşyalarınızı çantanın gözlerine yerleştirmeyi deneyin. Bu şekilde telefonunuz çaldığında kolayca bulabileceksiniz.
Hangi Malzemeden Üretilmiş Çantaları Tercih Etmek Gerekir ?
Çantanızın seçiminde etkili olan bir etken de çantanızın yapımında kullanılan materyaldir. Eğer çantanızı dayanıklı bir kumaştan veya hakiki deriden seçerseniz çantanızı daha uzun süre kullanabilirsiniz.
Deri Çantalar daha çok kış ayları için uygundur. Kumaş çantalar ise ; ilkbahar ve yaz aylarında kullanmak için ideal. Kavurucu yaz sıcağında kolunuza yapışıp sizi rahatsız etmez fakat çabuk kirlenir. Ve zamanla çantanız içindeki ağırlığa dayanamaz ve yırtılır. Bu gibi tatsız durumlarla karşılaşmamak için farklı materyallerin kullanıldığı işlevsel tasarımları tercih edebilirsiniz.
Ne Renk Çantaları Tercih Etmek Gerekir ?
Çantanızın rengi tabii ki çok önemlidir. Eğer çok kullanacağınız bir çanta olmasını istiyorsanız genellikle dolabınızda hangi renkleri ağırlıkta olduğunu düşünerek seçim yapmanızda fayda vardır.. Eğer muhteşem canlılıkta turuncu, pembe ya da yeşil gibi renklerde çantalar bazı kombinlerle stilinizi geliştirse de her istediğinizde kullanamazsınız.
Günlük kullanım için bir çanta alıyorsanız, genellikle bej, gri ya da siyah gibi kullanışlı renkleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.
Çanta Fiyatlarının  Önemi
Çanta fiyatu en önemli etkenlerden bir tanesi. Uzun süreli kullanmak istediğiniz çanta için kalteli ve dolayısıyla pahalı bir çanta tercih etmenizde hiç bir sakınca yoktur. Fakat bir iki defa kullancağınız bir çanta için de dünyanın parasını vermeye hiç gerek yok öyle değil mi ?
Çanta Seçmenin Püf Noktaları,Çanta Alırken Nelere Dikkat Etmeli,Çanta Seçimi Nasıl Yapılmalı, Çanta Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz 
Tepkiler:

0 yorum: