Paylaşmak Güzeldir

11 Mart 2014 Salı

Temizlik Yapmanın Püf Noktaları

Mutfak İçin Pratik Bilgiler, Mutfak Temizliğinde Püf Noktalar
Temizlik Yapmanın Püf Noklatarı
Temizlik Yapmanın Püf Noktaları
Temizlik Yapmanın Pratik Yolları,Temizliğin Püf Nokları, Temizlik Yapmanın Püf Noktası,Mutfak İçin Pratik Bilgiler, Mutfak Temizliğinde Püf Noktalar
Tmizlik, bayanların en çok vaktini alan iş.. O sebeple de pratik bilgiler ve püf oktalar çok işe yarıyor. İşiniz ne kadar çabuk biterse, o kadar çok kendinize vakit ayırabilirsiniz değil mi? Tüm bayanların sıkıntı yaşadığı veya çok vaktini alan ev işleri için size bir kaç pratik öneri ve püf noktasıvermek isteriz..
Temizlik yapmanın Pratik Yolları,Temizliğin Püf Nokları,Temizlik Yapmanın Püf Noktası,Mutfak İçin Pratik Bilgiler,Mutfak Temizliğinde Püf Noktalar
* Kireçlenen Çaydanlıklar İçin ; Çaydanlığınızın içine sirke koyup 15 dakika kadar içinde sirke ile kaynatın.
* Sürahinizin dibi kir tutmuş ise, içine bir avuç tuz ile sirke koyup çalkalayınız, tertemiz olacaktır.
*Bakır kaplarınızı parlatmak için bir bezi sirke ile hafifçe ıslatıp, bakırı ovun.
*Evde ortaya çıkan karıncaları yok etmek için kahve telvesi kullanmanız iyi sonuç verecektir.
*Bulaşık suyunuza bir kaşık sirke katmakla bulaşıklarınızın daha kolay ve güzel yıkandığını göreceksiniz.
*Paslanmaz çelikten tencereler zamanla parlakligini kaybedebilir. Biraz sirkeyi atese koyup isitin. Sonra yumusak bir bezi bu ilik sirkeye batirarak iyice ovun. Ama sonra da iyice durulayin. Bir fanila parçasiyla parlatirsaniz, çelik tencereniz piril piril olur.
*Kristallerin isil isil parlamasi için, yikadiktan sonra durulama sirasinda sirkeli suya batirin. bardaklarınızın ve kadehleriniz pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.
* Sebzelerinizi tuzlu suda yikamayi aliskanlik haline getirin. Tuzlu su, sebzeleri daha etkili ve çabuk temizler.
* Parlakligini yitirmis bir sürahiye eski halini kazandirmak için yarisina kadar yirtilmis gazete kagidi doldurun, üçte birine de sicak su doldurup sıkı sıkı sallayın.
* Teflon tavalar, tencereler çok kullanilmaktan ötürü zamanla sararir. Bunu önlemek için zaman zaman, içine su biraz da çamasir suyu koyduktan sonra atesin üstünde kaynatin. Indirince de önce sicak, sonra da soguk suyla iyice durulayin. Teflonunuzun sari rengi kaybolacaktir.
Yemek yaparken, tencerenin dibi tuttuysa bir gece tuzlu suda bekletin, tencere daha kolay temizlenecektir..
Temizlik yapmanın Pratik Yolları,Temizliğin Püf Nokları,Temizlik Yapmanın Püf Noktası,Mutfak İçin Pratik Bilgiler,Mutfak Temizliğinde Püf Noktalar
Tepkiler:

0 yorum: