Paylaşmak Güzeldir

7 Mart 2014 Cuma

Siyah Çay Kolesterolü Düşürü mü ?

Kolesterolü Düşüren Mucize Besinler, Siyah Çay ve Kolesterol,Yulaf ve Kolesterol
Kolesterolü Düşüren Yiyecekler
Siyah Çay Kolesterolü Düşürü mü ?
Kolesterolü Düşüren Besinler,Kolesterolü Düşüren Gıdalar, Kolesterolü Düşüren Mucize Besinler, Siyah Çay ve Kolesterol,Yulaf ve Kolesterol
Kolesterolün normal seviyelerde olması, sağlık açısından son derece önemlidir. Özellikle kalp hastalıklarının yüksek olması ile kolesterolün yüksek olması arasında sıkı bir bağ vardır. Kolesterolü dengede tutmak için sağlıklı beslenme ve egzersiz büyük önem taşır. Kolesterolü düşürmek için faydalanabileceğiniz pek çok besin vardır. Bunlarda özellikle önem taşıyan bir kaç besin konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Kolesterolü Düşüren Besinler,Kolesterolü Düşüren Gıdalar,Kolesterolü Düşüren Mucize Besinler, Siyah Çay ve Kolesterol,Yulaf ve Kolesterol
Siyah Çay : Siyah çay, kan yağında azalma sağlar. Yapılan çalışmalar sonucunda, 3 hafta boyunca çay içilmesi durumunda kandaki yağda azalma tespit edilmiştir.
Yulaf : Yulaf da kötü kolesterol düşmanı besinlerin başında gelmektedir. Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak birkaç hafta boyunca yulaf yediğiniz takdirde kötü kolesterolünüzü yüzde 5 oranında düşürebilirsiniz.
Somon Balığı : Kolesterolün düşmanı olan ve kalp dostu olan bir başka yiyecek, somon balığıdır. Somon balığı bol bol omega 3 yağı barındırdığı için kalp sağlığı için faydalıdır. Omega 3 yağ asitleri arterlerde iltihap ve plak oluşmasını azaltabilir..
Ceviz : Cevizin de diğer birçok kabuklu kuruyemişe göre daha faydalıdır. Ceviz, diğer kabuklu kuruyemişlere oranla kolesterol savaşında hemen hemen daha çok omega 3 içerir.
Bitter Çikolata :  Kolesterol düşmanı bir diğer yiyecek bitter çikolatadır. Bitter çikolatadaki kakaonun içerisindeki antioksidanlar doymamış yağ içerir. Bu da kolesterolün düzelmesine yardımcı olur.
Avakado :Avokado iyi kolesterolü yükselten yağlara sahiptir. Bu yiyecek içerisinde ayrıca vücudun kolestrol miktarının emerek azalmasını sağlayan beta sitesteroller içerir.
Kolesterolü Düşüren Besinler,Kolesterolü Düşüren Gıdalar,Kolesterolü Düşüren Mucize Besinler, Siyah Çay ve Kolesterol,Yulaf ve Kolesterol
Tepkiler:

0 yorum: