Paylaşmak Güzeldir

11 Şubat 2014 Salı

Saçlar Neden Matlaşır ?

Saçların Matlaşmasının Sebepleri
 Saçlar Neden Matlaşır ?
Saçların Matlaşması,Saçlarda Matlaşma Nedenleri,Saç Neden Matlaşır,Saçlarda Matlaşma, Saçlarda Matlık, Saçlardaki Matalaşmayı Önlemek İçin
Pek çok kadın saçlarının zamanla matlaşmasından şikayet eder. Saçların matlaşması çeşitli sebeplere balı olabilir. Her insanın saçında doğal tonlar mevcuttur. Örneğin kızıl saçlarda kırmızı ve turuncu, açık renkli saçlarda da sarı tonları vardır. Saçlara boya uygulaması sırasınsa peroksit gibi bir renk açıcı kullanılıyor ise, bu renk açıcının miktarı yeterli oranda olmalıdır.
Bu sayede saçlardaki doğal renk tonları korunacaktır. Fakat unutmamak gerken en önemli konu, peroksit maddesinin saçın rengini açarken saçı yıprattığı ve hassaslaştırdığı konusudur.  Saç hassas duruma geldiğinde doğal olarak matlaşır. Gelelim saçların matlaşma nedenleri nelerdir konusuna..
Saçların Matlaşması,Saçlarda Matlaşma Nedenleri,Saç Neden Matlaşır,Saçlarda Matlaşma, Saçlarda Matlık, Saçlardaki Matalaşmayı Önlemek İçin
Yanlış Renk Uygulaması :
Saçlarınızı boyamak için gittiğinizi kişinin saç tonlarından ve saç bakımından anayan, işinin ehli br kişi olması çok önemlidir. Eğer, kuaförünüz saçınız için doğru rengi seçememişse veya çok fazla gölge kullanmışsa saçınız boyadan hemen sonra bile mat görünebilir. Saçlardak matlaşmayı önlemek için, kullanılan saç byası, eflatun veya kül rengi tonlarını içermelidir.
Çok Açık Renkler Kullanmak : Saç renginizden 2-3 ton fazla açık bir boya kullanlıyorsa, saçın matlaşması kaçınlmaz olur. Saç rengi koyulaştıkça matlaşması, sarı veya turuncu renk alması azalacaktır.
Saçları Parlatıcı Etki Yapan Tonerler Kullanın : Saçlarınıza boya işlemi uygulandıktan sonra, saç rengini dengeleyen ve saça parlaklık veren toner kullanmak, matlaşmayı önleyecektir. Ayrıca toner kullanmak, istenmeyen tonların ortaya çıkmasını da engeller. Eve saç boyaması yapan okurlarımıza tavsiemiz ise, evde yapılan boyama işlemi için toner uygulaması yapmaktır. Kullanacağınz tonerin profesyonel ve kaliteli olmasına dikkat edin.
Saça Gölge Attırmak : Saç renginizin aktığı ve kötü göründüğü zamanlar için kullanabileceğiniz en iyi yöntem saçınıza gölge attırarak saçlarınızın canlanmasını sağlamaktır. Burada dikkat dedilmesi gereken en önemli konu, saçın ana renginin korunmasıdır. Matlaşan kısımların koyu renk ile gölgelendirilmesi saçtaki boyanın akmasını önler. Sarı renkli saçlara sahip olanların ise, gölgelendirme işleminde koyu sarı tonda bir renk kullanması gerekmektedir.
Eflatun Renk Pigmentleri İçeren Şampuanlar Kullanın : Saçta doğal olarak var olan turuncu ve sarı tonların dengelenmesi ve matlaşmanın önlenmesi için en iyi renk eflatundur. Çünkü, turuncunun karşıt rengidir. Bunun için eflatun renk pigmentleri içeren saç şampuanı ve saç kremi kullanmanız faydalı olacaktır.
Saçların Matlaşması,Saçlarda Matlaşma Nedenleri,Saç Neden Matlaşır,Saçlarda Matlaşma, Saçlarda Matlık, Saçlardaki Matalaşmayı Önlemek İçin
Tepkiler:

0 yorum: