Paylaşmak Güzeldir

8 Şubat 2014 Cumartesi

Leke Giderici Kremler

Cilt Lekeleri İçin Ne yapılmalı,Cilt Lekeleri İçin Ne Yapılabilir,Lekeleri Tedavi İçin En Etkili Çözüm
Cilt Lekeleri İçin Ne Yapılabilir
Leke Giderici Kremler
Leke Giderici Kremlerin Faydaları,Cilt Lekeleri İçin Kremler Fadalı,Cilt Lekeleri İçin Ne yapılmalı,Cilt Lekeleri İçin Ne Yapılabilir,Lekeleri Tedavi İçin En Etkili Çözüm
Sık sık karşılaşılan cilt problemlerinin başında cilt lekeleri gelmektedir. Akne ve sivilce izleri, güneşe veya hamileliğe bağlı meydana gelen lekeler kozmetik ürünlerle tedavi edilebilir mi ? Ya da evde uygulanan doğal leke kremleri cilt lekesi problemlerine fayda sağlar mı ? Gelin bu soruların cevaplarını hep birlikte görelim..

Leke Giderici Kremlerin Faydaları,Cilt Lekeleri İçin Kremler Fadalı,Cilt Lekeleri İçin Ne yapılmalı,Cilt Lekeleri İçin Ne Yapılabilir,Lekeleri Tedavi İçin En Etkili Çözüm

Öncelikli olarak hatırlatma yapmak istediğimiz bir konu var. Cilt lekeleri için bakım yapmanın en uygun zamanı, kış mevsimidir. Yani cilt lekeleriniz var ise, şimdi tam mevsimi bu lekelerden kurtulmanın.Gelelim cilt lekeleri için ne yapılmalı sorusunun cevabına.. bunun için yapabileceiniz bir kaç uygulama mevcut.
*Eğer cildinizde ton farkı var ise ; Haftada 1 defa scrub peeling maskesi uygulayabilirsiniz. Bu maskeler, cilt yüzeyini yenilemek üzere, laktik asit gibi(Süt Asiti) içeren, aynı zamanda C vitamini ve hyaluronik asit gibi cildi canlandıran ve nemlendiren içerikler barındırmaktadır.
* Unutmamak gerekir ki cilt lekelerinden kurtulmak bir tedavi sürec gerektirir. Yani sabırlı olmalı ve uygulamaları düzenli yapmalısınız.Uygulamış olduğunuz leke tedavisinin etkisini artrmak için, cildini ölü hücrelerden temizlenmesi gerekmektedir. Ciltteki ölü hücreyi temizlemek için AHA adı verilen meyve asitleri ve salisilik asit gibi cilt soyucu özelliklteki ürünleri kullanmanız gerekmektedir.
* Cilt lekelerinden kurtulmanızı sağlayacak olan en önemli moleküller; şeker kamışından elde edilen glikolik asit (AHA), Süt asidi de denen laktik asit, A vitamini moleküllerinden olan retinol, salisilik asit, meyan kökü özü, yeşil çay özüdür.
* Güneş Koryucu Kullanmanız Şart ; Özellikle dudak üzerinde oluşan lekeler için, güneş koruyucu kullanmanız bu lekelerle ücadele etmenizde son derece faydalı olacaktır. Kullandığnız güneş koruyucu krem, organik kimyasal içeriği fazla olanlarından olmalıdır. İçeriğinde bitkisel leke açıcılar; arbutin, meyan kökü ve yeşil çay gibi ekstreler bulunması iyi olur.
* Cilt Serumlarının Gücünü Hafife Almayın ; İster yaşlanmaya, ister hamileliğe, ister güneşe bağlı olsun, en koyu cilt lekelerine karşı bile etkili %10 luk glikolik ve azelaik asit karışımına sahip olan serumlar, antibakteriyel yapısı ve içerdiği yoğun antioksidanlar sayesinde cildinizi sıkılaştırırken cildinize kaybettiği doğal parlaklığını geri kazandırmaya yardımcı olur.
* Nemlendirici Krem Kullanmayı İhmal Etmeyin ; Cilt lekeleri için kullandığınız ürünlerle beraber mutlaka bir nemlendirici krem kullanmanız şarttır. Cildin ihtiyacı olan nemi bu sayede sağlayabilirsiniz. Glikolik asit ve diğer asitlerin sonrasında kullanımında etkinliğinin artışına şaşıracaksınız, hyalüronik asit şeker jeli olarak açıklayabileceğimiz cilt altı bağdokumuzun temel yapı taşıdır. Su tutar ve cilt yüzeyinin nemlemesini içeriden destekler.
* Salisilik Asit Pedlerini Deneyin : Salisilik asit pedleri, siyah nokta ve akneleri temizlemenizde çok fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda cilt lekelerinin azalmasını da yardımcı olur. Sabah ve akşam olmak üzere, bu pedlerle cildinizi silebilirsiniz. Eğer 30'lu yaşlara yaklaştıysanız cildinize hem yaşlanma etkilerine karşı koruyan hem de ton farklılıklarını düzeltmeye yardım eden bir temizleyici kullanmak size zaman kazandırır.
Leke Giderici Kremlerin Faydaları,Cilt Lekeleri İçin Kremler Fadalı,Cilt Lekeleri İçin Ne yapılmalı,Cilt Lekeleri İçin Ne Yapılabilir,Lekeleri Tedavi İçin En Etkili Çözüm
Tepkiler:

0 yorum: