Paylaşmak Güzeldir

23 Ekim 2013 Çarşamba

Keçi Boynuzunun Faydaları

Keçi Boynuzunun Diğer Adı,Galik Asit Faydaları,Galik Asit Nelerde Bulunur
Keçi Boynuzu ve Pekmezinin Faydaları
Keçi Boynuzunun Faydaları
Keçi Boynuzunun Yararları,Keçi Boynuzunun Etken Maddesi, Keçi Boynuzu Pekmezinin Faydaları,Keçi Boynuzunun Diğer Adı,Galik Asit Faydaları,Galik Asit Nelerde Bulunur
Keçi boynuzu olarak bilinen, diğer adı ile harnup olarak anılan doğal mucizeden bahsetmek istiyoruz sizlere.. Özellikle nefes darlığı ve akciğer hastalıklarına iyi geldiği bilinen keçi boynuzunun 7 adet etken maddesi mevcut.. Bu etken maddeler sayesinde de pek çok derde deva.. Çok sert olmasından dolayı, yemesi biraz zor olan keçiboynuzu bakın nelere şifa sağlıyor..

Keçi Boynuzunun Yararları,Keçi Boynuzunun Etken Maddesi,Keçi Boynuzu Pekmezinin Faydaları,Keçi Boynuzunun Diğer Adı,Galik Asit Faydaları,Galik Asit Nelerde Bulunur

Öncelikle sizlere keçiboynuzunun etken maddeleri ve faydalarını anlatmakla başlayalım.. Keçiboynuzunda bulunan bazı etken maddeler;
1-alpha-aminopimelic acid(concanavalin) 2-beta-D- glucolgallin (myo-inositol) 3-beta-D-...galloylglucose (pentosane) 4-capronic acid (primverose ) 5- catechin-tannintannin 6- ceratosetocopherol 7- chiro-inositolxylose dir..
Keçiboynuzunun içerdiği gallik asit insan sağlığı üzerinde öylesine çok yönlü özellikleri olan bir maddedirki, bu özelliklerinden bazıları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.
Galik Asitin Faydaları,Galik Asit Faydaları,Galik Asit Nelerde Bulunur
* Aneljezik yani ağrı kesici özelliği olan galik asit, aynı zamanda, anti allerjik bir asit türüdür. Özellikle astıma karşı son derece faydalıdır. Bakteri yok edici özelliği vardır. Bronşit için de oldukça yarar sağlar.Bronşları genişletir. Kansere karşı, özellikle de Akciğer kanserine karşı çok çok yüksek oranda önleyici özelliği bulunur. Çok iyi bir antioksidandır ve karaciğeri toksinlerden arındırır.  Mikroplara karşın son derece etkilidir ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.Çocuk felcine karşı koruyucudur.
* Özellike akciğer ödemlerine son derece faydalı olan galik asit, balgam söktürücü etkisi ile bilinir. Astımı tedavi edici güxe sahiptir. Sigara içenelerin keçi bouynuzu kürünü uygulaması şiddetle tavsiye edilmektedir. Keçi boynuzu kürünü uygulamaya başladıktan bir kaç gün sonra akc.iğerlerdeki balgamın hızlı bir şekilde sökülmesi galik asitin ekisidir.
* Keçiboynuzu iktidarsızlığa karşı son derece etkilidir. Keçiboynuzu kürü uygulanmaya başladıktan 4-5 gün sonra etkisini göstermeye ve cinsel hayatı dengelemeye başlar. Eğer uzun zamandan beri iktidarsızlık çekiliyor ise bir haftadan itibaren etkisini göstermeye başlar.
* Kalsiyum açısından çok zengindir. Sütten 3 kat fazka kalsiyum içerir.
*Balgam söktürür.
*Göğsü yumuşatır.
*Sigara tiryakileri için faydalıdır ve nefes darlığına oldukça etkilidir.
*Bronşları açar.
*İçindeki E vitamini sayesinde; öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir.
*Yüksek ham selüloz etkisi ile bağırsak rahatsızlıklarına ve gastrite etkilidir.
*Mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak mide şişkinliğini giderir .
*Bağırsak kurdu, tenya, solucan gibi bağırsak parazitlerini temizler.
*Yüksek mineral ve vitamin içeriği ile de diş ve diş etleri üzerinde çok olumlu etkileri vardır.
*Yüksek doğal şekerler , zengin mineraller (özellikle çinko) ve vitaminler (A , B , B2, B3, D)
*içeriği dolayısıyla doğal güç ve besin kaynağıdır.
*Yüksek sodyum ve potasyum içeriği sayesinde tansiyon, karaciğer ve akciğer üzerine çok yaralı etkileri bulunmaktadır.
*Kanın zehirli maddelerini temizlenmesini sağlar.
*Akciğer kanserini %90 oranında önleme gücüne sahiptir.
*Kalbe faydalıdır, kalp çarpıntısını önler.
*Keçi boynuzu pekmezi insan vücuduna giren radyasyonu dışarı atar.
Keçi Boynuzunun Yararları,Keçi Boynuzunun Etken Maddesi,Keçi Boynuzu Pekmezinin Faydaları,Keçi Boynuzunun Diğer Adı,Galik Asit Faydaları,Galik Asit Nelerde Bulunur
Tepkiler:

0 yorum: