Paylaşmak Güzeldir

22 Temmuz 2013 Pazartesi

TOPUK ÇATLAKLARI İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

 Vazelin Aspirin Karışımı,Doğal Ayak Bakımı,Topuk Çatlakları İçin
Topuk Çatlakları İçin
Topuk Çatlaklarına Doğal Çözümler
Topuk Çatlakları,Topuk Çatlakları Nasıl Geçer,Topuk Çatlakları İçin, Topuk Çatlaklarını Geçirmenin Doğal Yolu, Vazelin Aspirin Karışımı, Doğal Ayak Bakımı
Topuk çatlakları her zaman için oldukça ciddi bir estetik ve güzellik problemidir. Özellikle de yaz aylarında daha büyük sıkıntı yaratır. Çünkü yazın giyilen açık ayakkabılar ve sandeleteler ayakları tamamen gözler önüne çıkarır. Bu gün sizlere topuk çatlakları konusunda son derece etkili olan bir kaç doğal yöntem önermek istiyoruz..
Topuk Çatlakları,Topuk Çatlakları Nasıl Geçer,Topuk Çatlakları İçin, Topuk Çatlaklarını Geçirmenin Doğal Yolu, Vazelin Aspirin Karışımı, Doğal Ayak Bakımı
* Topuklardaki ölü deriyi yumuşatmak için ayaklarınızı 15-20 dakika boyunca sabunlu ılık suda bekletmelisiniz. Ardından topukları ponza taşıyla hafifçe ovalayarak ölü deriyi atmalısınız. Sonrasında ayaklarınızı durulayın ve yumuşak bir havluyla kurulayın.
* Dört tatlı kaşığı vazelini benmari usulü eritip, bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı, bir çay kaşığı zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı alovera yağıyla karıştırıp topuklarınıza sürmelisiniz. Üzerine çorap giyerek çok daha kısa sürede etki etmesini sağlayabilirsiniz.
* Açık hâlde olan ya da kanayan topuk çatlakları için bir fincan vazelin kremi, beş adet dövülmüş aspirin ve yarım limonla karıştırmalısınız. Bu karışımı ayaklarınıza sürmeden önce, ayaklarınızı deniz tuzu eritilmiş suda yarım saat bekletmelisiniz. Ardından masaj yaparak, karışımı ayaklarınıza uygulayabilirsiniz.
* Ayak yapısına uygun rahat ayakkabılar giyerek çatlakların oluşmasını engelleyebilirsiniz. Özellikle ayakta duranlar topuklu ayakkabı giyiyorlarsa topuğun sıkmamasına ve rahat olmasına özen göstermelilerdir.
Topuk Çatlakları,Topuk Çatlakları Nasıl Geçer,Topuk Çatlakları İçin,Topuk Çatlaklarını Geçirmenin Doğal Yolu, Vazelin Aspirin Karışımı,Doğal Ayak Bakımı
Tepkiler:

0 yorum: