Paylaşmak Güzeldir

21 Mart 2013 Perşembe

YALANI ANLAMANIN YOLLARI

Yalan Söylendiğini Anlamak
Kişinin Yalan Söylediği Nasıl Anlaşılır
Yalanı Anlamanın Yolları
Kişinin Yalan Söylediği Nasıl anlaşılır,Yalanı anlamanın Yolları,Yalan Söyleyen Kişi Nasıl Anlaşılır,Yalan Söylendiğini Nasıl Anlarız,Yalan Söylendiğini Anlamak
Karşınızdaki kişinin yalan söyleyip söylemediğini anlamak için belli başlı tutumlarına dikkat etmek gerekir. Bu günkü makalemizde, sizlere yalanı anlamanın yolları konusundan bahsetmek istiyoruz.. Unutmayın ki, karşınızdaki kişi ne kadar yalancı olursa olsun, mutlaka açık verir..Özellikle de vücut dili ve tutarsızlığı yalanı anlamanın yolları başında gelir..
Kişinin Yalan Söylediği Nasıl anlaşılır,Yalanı anlamanın Yolları,Yalan Söyleyen Kişi Nasıl Anlaşılır,Yalan Söylendiğini Nasıl Anlarız,Yalan Söylendiğini Anlamak
Sürekli Olarak Sağ Gözünü Kırpar ;  
Beynin sağ ve sol taraflarının farklı işlevlerinin olduğunu duymuşsunuzdur. Bir taraf yaratıcılığın kullanılmasında bizlere yardımcı olurken, diğer taraf matematiksel analizlerin yapılmasında etkilidir. Bu durumda yalan söylemek beynin yaratıcı kısmının yani sağ tarafın işlevlerinden biridir. Yalanı ortaya çıkarmak için biriyle konuşurken muhakkak onunla göz kontağı kurmalısınız, çünkü göz hereketleriyle karşınızdakinin beyninin hangi tarafını kullandığını anlayabilirsiniz. Eğer ki sağ göz sürekli kırpılıyorsa dikkatli olma zamanıdır .
Yalan Söyleyen İnsan Kaşınır ;
Yalan konuşanların çoğu kendilerini rahatsız hissederler. Bu konuda ne kadar deneyimli olursa olsunlar muhakkak bir şekilde yine açık verirler. Konuyu hemen kapatmayı düşünürler ya da elleriyle sürekli bir şeylerle oynarlar. Genellikle ayaklarını kaşımaya ya da onları amaçsızca oynatmaya başlarlar.
Sürekli Olarak Şikayet eder ve Sızlanır ;
Yalancılar sürekli şikayet ederler. Söyledikleri yalanları örtbas etmek ve onların doğruluğunu kanıtlamak için ne kadar acı çektiklerini, şikayet yoluyla ve mızmızlanarak dile getiriler.
Detaya İnmekten Kaçınır ;
Konuşurken karşınızdakinin sizlere verdiği detaylar ne kadar azsa siz de o kadar korkmalısınız. Genellikle yalancılar olayı hemen atlamak için belli belirsiz ve karışık açıklamalar verseler bile, kimileri de bu türlü yolları kullanırlar. Eğer karşınızdaki kişi konuşurken detay vermekten kaçınıyorsa, durup bir kez daha düşünmeye ne dersiniz?
Bana İnan mıyormusun Sorusunu Yöneltir ;
Yalan konuşan insanların sürekli rahatsız davranışlar içinde bulunduğunu söylemiştik, ve eğer konuşurken olayı hemen kapatmak istiyorlarsa bunu da yalan konuştuğunun işareti olarak görebileceğinizi belirtmiştik. Ancak eğer daha da emin olmak istiyoranız, ona daha fazla soru sormaya başalyın. Eğer ‘Yoksa bana inamıyor musun?’ gibi bir cevap geliyorsa o zaman eşiniz ya da çocuğunuz yalan konuşuyor olabilir.
Uzun cümleler Kurar;
Bu tür durumlarda kişiler uzun cümleler kurmaya daha da meyillidir. Kısa bir ‘hayır’ cevabı yerine lafı uzattıkça uzatırlar. Hatta uzun cümleler kurarken de bunları yüksek sesle dile getirip kelimeleri yutarak telaffuz ederler.
Konuyu Değiştirince Rahatlar ;
Bu yöntem iki ayrı şekilde gerçekleşebilir. Birincisinde yalan söyleyen kişi konuyu değiştirmeye kalkışır. İkinci yöntemde ise siz konuyu değiştirebilirsiniz’ Eğer ki siz konuyu değiştirdiğinizde karşınızdaki oldukça mutluysa bu da yalan söylediğine dair bir işaret olabilir.
Size Karşı Bariyer Kurar ve onun arkasına saklanır;
Yalan konuşan insan konuşurken aranıza muhakkak bir şeyler koymaya çalışır. Masada oturuken aranıza bir tuzluk koyması bile size karşı bir bariyer inşa ettiği anlamına gelir. Sizden uzaklaşırken yalanını anlayamayacağınızı düşünür. İşte bu da yalan konuşan birini anlamanın en iyi yollarından biridir.
Verdiği Cevabı Bir Kez Daha Söyletin
Birinin yalan konuşup konuşmadığını anlamanın en iyi yollarından bir diğeri de ona defalarca aynı soruyu sorup onu test etmektir. Suçluları araştırırken polisler bile hemen hemen bir çok kez bu yöntemi kullanırlar. Konu hakkında oldukça belirli ve daha küçük detayları anlayabilmek için soracağınız sorular ise işinizi daha da kolaylaştırır.
Mutlaka Kendini Ele Verir ;
Elbette ki listedeki tüm bu öneriler kişisel görüşten ibarettir. Çünkü karşınızdaki insanı en iyi siz tanırsınız. Dolayısıyla onda olağan dışı bir durum gördüğünüzde hemen bir düşünün. Fakat eğer onu çok iyi tanımıyorsanız işler değişebilir. O zaman anlatılanları iyice dinlemeye başlayın, çünkü yalan konuşan insanlar dikkatin üstlerine toplanamasından hoşnut olmazlar ve bir şekilde kendilerini ele verirler. O yüzden karşınızdakileri iyi dinleyin. Göz kontağını, iyi bir dinleyici olmayı ve onları yakından izlemeyi unutmayın.
Kişinin Yalan Söylediği Nasıl anlaşılır,Yalanı anlamanın Yolları,Yalan Söyleyen Kişi Nasıl Anlaşılır,Yalan Söylendiğini Nasıl Anlarız,Yalan Söylendiğini Anlamak
Tepkiler:

0 yorum: