Paylaşmak Güzeldir

1 Kasım 2012 Perşembe

SİRKENİN FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR

Sirke Kürü
Sirkenin Faydaları
Sirkenin Faydaları Saymakla Bitmiyor
Sirkenin Faydaları ,Sirkenin Faydaları Nelerdir,Sirke ve Faydaları,Sirkenin Faydaları Saymakla Bitmiyor,Sirkenin Yararları,Sirke Kürü
Doğal bir sağlık hazinesi olan sirkenin faydaları saymakla bitmiyor. Her geçen gün yeni bir faydası keşfedilen sirke kürü ile sağlıklı bir hayatın kapısını aralamak mümkün.Sirkenin faydaları nelerdir.. Hangi hastalık için nasıl bir sirke kürü uygulamak gerekiyor ? Hep birlikte görelim.

Alkolü Bırakmak İçin Sirke Kürü ;
Eski bir tarife göre, her yarım saatte bir, bir tatlı kaşığı sirke bir miktar sıcak suyla seyreltilip içirilir.
Mikropları  Yok Etmek ve Defenfeksiyon İçin Sirke Kürü ;
Tüm sirkeler salmonella, streptokok gibi bakterileri tek bir temasla öldürebilecek kadar güçlüdür. Bu nedenle bazı Amerikan hastaneleri hastane bakterileriyle savaşırken kullandıkları diğer dezenfektan ürünlerin yerine sirke kullanmaya başlamışlardır. Aynı zamanda buğulama, kompres, lavman ve diğer yöntemlerle uygulanan ‘Dört Hırsız Sirkesi’nin dahili ve harici kullanılabileceği belirtilmektedir.
İştah Açmak İçin Sirke Kürü ;
Sirke içeceği (su, sirke ve bal karışımı) iştah açıcı ve hazmı düzenleyicidir. İştahsız insanlar, ana öğünlerden yarım saat önce bu içeceği içmelidirler.
Böbrek Taşları İçin Sirke Kürü ;
Eğer böbrek taşı probleminiz var ise; sütlü ürün (süt, peynir) tüketiminizi azaltmanız gereklidir. Bolca az mineralli (yumuşak) su için. ayrıca günde iki-üç defa bir çorba kaşığı elma sirkesini ılık suyla karıştırıp için.
Astım ve Solunum Yolu Hastalıkları İçin Sirke Kürü ;
Tüm vakalarda bal (doğal, işlenmemiş ve ısıtılmamış olmalı) ve elma sirkesi karışımı iyi sonuç vermektedir. Buğday balı daha etkili olabilmektedir.
-Bir kaşık sirke bir kaşık balla karıştırılıp ılık suya eklenir. Günde 3-4 defa içilir.
ABD’de sıklıkla uygulanan yöntemde, bir mendil veya tülbent sirkeye batırılıp, bileklerin iç tarafına yerleştirilir ve bir bantla sabitlenir.
Bronşit İçin Sirke Kürü ;
En iyi sonucu mürver meyvesi sirkesi veriyor gibi görünse de normal sirke de iyi sonuçlar vermektedir. Ballı sıcak suyun içine bir tatlı kaşığı sirke eklenir, ihtiyaca göre günde üç kez veya daha fazla tüketilir.
Bulaşıcı Hastalıklara Karşı Sirke Kürü ;
-Bir tatlı kaşığı saf sirkeyi (sirke özü) aynı miktarda balla karıştırıp gün içinde iki defa çiğnemek sizi salgınlardan koruyacaktır. Eğer hastalığa yakalanırsanız bu karışımı günde 3 veya 4 defa çiğneyiniz.
-3 çorba kaşığı ‘dört hırsız sirkesi’ni, biraz deniz tuzu eklediğiniz bir kap sıcak suyun içine ekleyin. Bu karışımla gargara yapın.
-Bu sirkeyle evinizi havalandırabilirsiniz. Ayrıca sirkeyi bir mendile emdirerek gün içinde belirli zamanlarda koklayabilirsiniz.
Kansızlık İçin Sirke Kürü ;
Sirke, anemiye karşı bire bir olan demir, B12 vitamini ve folik asidi, vücudun kolayca emebileceği bir formda barındırır. Sirke, çoğunlukla çok asitli olduğundan yan etkilerinden kaçınmak ve en iyi sonucu almak için günde bir defa ılık ballı suyun içine bir tatlı kaşığı elma sirkesi koyup içmek yeterlidir.
Artrit İçin Sirke Kürü ;
Sirke, arterit gelişimini yavaşlatabildiği gibi acılarını da dindirir. İki günde bir geleneksel sirke içeceği (1 tatlı kaşığı sirke, ılık su, 1 tatlı kaşığı bal karışımı) yeterli olacaktır. Sabırlı olun, sonuçlar genellikle birkaç hafta sonra kendisini gösterir.
Aşırı Kanama İçin Sirke Kürü ;
Sirkenin kan pıhtısına karşı kanı sulandırıcı özelliği ile bilinmesinin yanı sıra bununla tamamen zıt olarak aşırı kanamayı engelleyici özelliği de bulunur.
*Aşırı adet kanaması veya hemoroit kanamalarına karşı yemeklerden önce ılık ballı suya bir tatlı kaşığı sirke ekleyip içilmesi tavsiye edilir.
*Burun kanamasında sirkeye batırılmış tampon uygulamak yeterlidir.
Sirkenin Faydaları ,Sirkenin Faydaları Nelerdir,Sirke ve Faydaları,Sirkenin Faydaları Saymakla Bitmiyor,Sirkenin Yararları,Sirke Kürü
Tepkiler:

0 yorum: