Paylaşmak Güzeldir

23 Ekim 2012 Salı

EYELİNER VE GÖZ KALEMİ NASIL KULLANILIR ?

Göz Kalemi Nasıl Çekilir,
Eyeliner ve Göz Kalemi Nasıl Kullanılır ?
Eyeliner ve Göz Kalemi Nasıl Kullanılır ?
Eyeliner Nasıl Çekilir,Eyeliner Nasıl Kullanılır,Eyeliner Nasıl Sürülür,Göz Kalemi Nasıl Çekilir,Göz Kalemi Nasıl Sürülür,Göz Kalemi Çekme,Eyeliner ve Göz Kalemi Nasıl Kullanılır
Göz makyajı yaperken sıklıkla kullanılan eyeliner ve göz kalemi nasıl kullanılır dersiniz.. Sizlere eyeliner ve göz kalemi  çekme konusunda önerilerimiz olacak..Başlamadan önce, sizlere önemli bir kaç hatırlatmada bulunalım..
* Öncelikli bilmeniz gereken en önemli şey, mümkün olduğunca ince çizgilerle çizilmesinin gözü daha güzel göstereceğidir
* Siyah göz kalemi, siyah saçlı, esmer tenli bayanlar için çok uygundur. Esmerler dışındaki bayanlarda bu renkte bir göz kalemi ve eyeliner çok koyu sayılabilir.
* Beyaz tenli kadınlar yumuşak kahverengi ya da gri tonlarını tercih etmelidirler. Gece ise, göze sürülen fara uyan renkli bir kalem tercih edilmelidir.
Eyeliner Nasıl Çekilir,Eyeliner Nasıl Kullanılır,Eyeliner Nasıl Sürülür
* Eyeliner'ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmek güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer eyeliner sürmeyi bir türlü beceremiyorsanız işte size bir öneri. Mümkün olduğunca aşağıya doğru bakın ve elinizle gerdiğiniz üst göz kapağınızdaki kirpiklerin dibine mümkün olduğunca yakın bir çizgi çekin. Bu çizgi göz kuyruğunda sona ermeli, dışa doğru uzamamalıdır. Alt gözkapağına kesin bir çizgi çizmek istemiyorsanız, buraya eyeliner'la yanyana noktalar yapın veya eğrilemesine kısa kısa çizgiler çizin. Bazen gözün üst kapağındaki kirpiklerin altına çizgi çizilmesi de hoş bir görünüm kazandırır. Bunun da yine ince ve düzgün olmasına dikkat edin.
Göz Kalemi Nasıl Çekilir,Göz Kalemi Nasıl Sürülür,Göz Kalemi Çekme,Eyeliner ve Göz Kalemi Nasıl Kullanılır
Göz kalemi sürülürken, kalemin ucunun pot olamasına dikkat edilmelidir. Düz bir çizgi şeklinde göz kalemi çekmek sizin için zor ise, size önerimiz ; Bir gözünüzü kapatın. Elinizle gözünüzün şakağa yakın kısmından haif tutun. Kalemi, gözünüzün buuna yakın kısmından değil, şakağa yakın kısmından başlayarak çekin. Üzerine göz makyajını yapın. Göz kelemi ile, tekrar daha önce çektiğiniz kalemin üzerinden geçin..
Eyeliner Nasıl Çekilir,Eyeliner Nasıl Kullanılır,Eyeliner Nasıl Sürülür,Göz Kalemi Nasıl Çekilir,Göz Kalemi Nasıl Sürülür,Göz Kalemi Çekme,Eyeliner ve Göz Kalemi Nasıl Kullanılır
Tepkiler:

0 yorum: