Paylaşmak Güzeldir

26 Ağustos 2012 Pazar

KEFİR KAPSÜLÜ NE İŞE YARAR ?

Kefir Hapının Faydaları
Kefir Kapsülü
Kefir Kapsülü Ne İşe Yarar ?
Kefir Kapsülü ,Kefir Kapsülü Faydaları,Kefir Kapsülünün Faydaları,Kefir Kapsülü Ne İşe Yarar,Kefir Hapı,Kefir Hapının Faydaları
Bir kaç yıldır, Kafkasya halkının geleneksel içeceği olan Kefir adını sıklıkla duyuyoruz. 5 bin yıllık bir Kafkas İçeceği olan Kefir, uzun ve sağlıklı bir hayat sunması ile gündeme geldi.
Tabi üreticiler de bunun üzerine hemen harekete geçtiler. Kefirin sıvı halini içemeyenler için kefir hapı/Kefir Kapsülü üretildi.
Kefir sadece uzun ve sağlıklı bşr hayat için değil, pek çok faydsası olan bir besin. Özellikle kadınların güzellik için mutlaka kullanması gerekli. Çünkü, güzelliği ile ünlü Çerkez Kadınları, Rus Kadınları, Güzelliği ile ünlü pek çok kadın sanatçı, kefir tüketiyorlar.
Kefir Kapsülü ,Kefir Kapsülü Faydaları,Kefir Kapsülünün Faydaları,Kefir Kapsülü Ne İşe Yarar,Kefir Hapı,Kefir Hapının Faydaları

*İnsan sağlığını olumlu yönde etkileyen probiyotikler içeren kefir yaşlanmayı yavaşlatıyor. Kefir kullananlar, kefir ile kendilerin dinç hissettiklerini ve kefirin sakinleştirici özelliği olduğunu belirtiyorlar. Mucizevi ve doğal bir besin olan kefirin hiçbir yan etkisi yok. Cilde, karaciğere bağırsaklara kan dolaşımına, tansiyona çok iyi geliyor. Hücreleri yenileyip güçlendiriyor.
* Kefirdeki fosfor, hücre gelişimi ve enerji ihtiyacının karşılanması için karbonhidratların, yağların ve proteinlerin kullanımında kolaylık sağlıyor. Bağırsak hareketlerini hızlandıran bu besin, mide ve bağırsak salgılarını arttırıp hazmı kolaylaştırıyor. Mikrobik enfeksiyonlara karşı vücudun direncini arttırıyor. Kemik erimesini önlüyor, bronşit ve astım nöbetlerini azaltıyor.
* Aynı zamanda "gençlik iksiri" olarak da bilinen bu besin, içinde bulunan yararlı vitaminlerin yanı sıra kalsiyum, magnezyum, flor, fosfor ve selenyum gibi mineraller de içeriyor. Düzenli tüketildiğinde sağlığın korunmasına yardımcı oluyor, hücreleri yenileyerek yaşlanmayı geciktiriyor.
* Kefir'i sıvı halde satın alıp tüketmek veya evde mayalayarak üretmek mümkün. Ancak sıvı olarak içilmesi kimileri için hiç de kolay değil. Çünkü bu mükemmel besinin tadı pek beğenilmiyor. Şimdi bütün bu zahmetlerden kurtaran herhangi bir katkı içermeden, doğal olarak üretilen "kefir kapsülü" genç kalmak ve güzelleşmek isteyen kadınların imdadına yetişti.
*Mikrobik enfeksiyonlara karşı direnci arttırır.
*Kronik yorgunluğu giderir.
*Stresi azaltır, sakinleştirir ve kolesterolü düşürür.
*Sinir sistemini güçlendirir.
*Uykusuzluğu ve sinirsel depresyonu ortadan kaldırır.
* Damar sertliğini ve kas kasılmalarını önler.
*Yüksek tansiyonu düzenler ve dengeler.
* Gençlik ve dinçlik duygusunun sürekliliğini sağlar.
* Kan bozukluklarını giderir ve kanı temizler.
*Karaciğer rahatsızlıklarını iyileştirir.
*Cildi güzelleştirir ve parlaklık verir.
*Egzama ve benzeri deri hastalıklarına iyi gelir.
*Yara ve yanıkların hızla iyileşmesini sağlar.
*Menapoz dönemindeki riskleri azaltır.
*İdrar yolu iltihaplarını tedavi eder.
*Mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir.
*Safra kesesi ve böbrek hastalıklarını iyileştirir.
*Sindirim sistemini mükemmel şekilde düzenler.
*Sağlıklı diyet için kullanılır, kilo almayı önler.
Kefir Kapsülü ,Kefir Kapsülü Faydaları,Kefir Kapsülünün Faydaları,Kefir Kapsülü Ne İşe Yarar,Kefir Hapı,Kefir Hapının Faydaları
Tepkiler:

0 yorum: