Paylaşmak Güzeldir

19 Nisan 2012 Perşembe

KINANIN FAYDALARI

Kınanın Faydaları
Kına,Kınanın Yararları,Kınanın Saça Faydaları,Kınanın Saça Yararları, Kınanın Faydaları,Kına Kanser,Kına Kanseri,Kına Kansere,Kına Kanseri Önlüyor
Kına özellikle düğünlerde ve sevinçli günlerimizde kullandığımız milli , doğal boyamız gibidir. En çok kullanılan doğal boya olma özelliğini de her zaman korumuştur. Bu makalemizde,
Kına,Kınanın Yararları,Kınanın Saça Faydaları,Kınanın Saça Yararları,Kına Kanser,Kına Kanseri,Kına Kansere,Kına Kanseri Önlüyor gibi pek çok merak edilenin açıklamasını bulabilirsiniz.
Yapılan araştırmalar sonucunda, gün geçmiyor ki, kınanın yeni bir mucizevi faydası keşfediliyor. Kınanın saça faydaları, en çok merak edilen konulardan bir tanesi.. Öncelikle kınaın saça yararları konusunda bilgi verelim.
Kınanın Saça Faydaları,Kına Saç,Kınanın Saça Yararları
Kına saçı besler ve canlanmasını sağlar. Diğer kimyasal boyalarda olduğu gibi, saçın içine işlmediğnden saçı yıpratmaz ve zarar vermez. ama, diğer boyalar kadar da kapatıcı özelliği bulunmaz.
Kına,Kınanın Yararları,Kınanın Faydaları
* Sıtma İçin Faydalıdır : Kına kına ağacı, içindeki minarellerin zenğinliği ile sıtmanın ilacıdır.Kına kına ağacı kabuğu öğütülüp kuru üzüm ve balla tatlandırılarak yenmeye devam edilir. Kına kına bal şerbetine katılıp içilir.
* Ateş düşürücü Özelliği Vardır: Kına kına unu,sirkeyle içilir.Vücuda pansuman yapılır.
* Grip İçin Faydalıdır :  Kına kına kabuğu, tarçın ve kekikle beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.
Kına Kanser,Kına Kanseri,Kına Kansere,Kına Kanseri Önlüyor
Gaziantep Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada kına kanseri önlermi sorusuna cevap arandı ve fareler üzerinde bir deney yapıldı.Deney sonucunda, kınaın tümör büyümesini durdurduğu ve vücuttaki antioksidan aktivite kapasitesini artırdığı tespit edildi. Araştırmada, toz yeşil kına kullanıldı.
Kına,Kınanın Yararları,Kınanın Saça Faydaları,Kınanın Saça Yararları,Kına Kanser,Kına Kanseri,Kına Kansere,Kına Kanseri Önlüyor
Tepkiler:

0 yorum: