Paylaşmak Güzeldir

18 Kasım 2011 Cuma

TAHİNİN FAYDALARI


Tahinin Faydaları
Tahinin Yararları,Tahinin Faydaları ve Zararları,Tahinin Zararaları, Tahin Nasıl Yenir,Tahinin Faydaları,Tahinin Kalorisi,Tahin Neden Yapılır,Tahin Nasıl Yapılır, Tahinin Zaralarıları Nelerdir
Tahin gerçek anlamda değerli bir besindir ve bol miktarda C,B ve E Vitamini içerir. Tahinin Kalorisi oldukça fazladır. 100 gr tahim 692 kalori içerir. Bu sebeple de yetişkinler için pek tercih edilen bir besin değildir. Kilo yapmasından sıkıntı duyulur. Bu kadar kıymetli bir besini siz yemesenzi bile mutlaka çocuklarına yedirmelisiniz.
Tahin Nasıl Yapılır,Tahin Neden Yapılır ?

Tahin tüketiciler olarak daha çok simitten tanıdığımız susamdan yapılır. Susam taneleri, yaklaşık altı saat kadar suda bekletilir, sonra özel bir teknikle kabuklarından ayrılıp kavrulur, ardından da kurutulur. Değirmende öğütülen kavrulmuş susam tahin halini alır. Tahin, içerdiği yüzde 55 yağ sayesinde vücudumuza enerji verirken, gereksinim duyduğumuz yağ asitlerinin oluşmasını da sağlar. Ayrıca besinlerin midemizde uzun süre kalmasına yardımcı olarak acıkmayı geciktirir.
Tahinin Yararları,Tahinin Faydaları
*Tahin hücreleri yeniler.
* Tahinin hammeddesi olan susam, besin maddelerinin kralıdır. Susamda yüzde 45 protein, yüzde 55 yağ vardır.
* Gençlik kaynağıdır. Özelliği ise hücreleri yenilemesi ve yaraları kapamasıdır.
* Tahinde bol miktarda lesitin (E vitamini) bulunur. C ve B vitaminleri de boldur.
* Seks hormonlarının oluşmasına yardımcıdır.
* Hafif laksatif ve idrar söktürücüdür.
* İki çorba kaşığı tahinde yaklaşık yarım kilo biftekteki kadar protein vardır.
* Bol Miktarda lesetin içerir
Tahinin Zararları,Tahinin Zaralarıları Nelerdir
İçermiş olduğu kalori ve bitkisel yağdan dolayı kilo problemi olanlar için sıkıntı yaratabilir.
Tahin Nasıl Yenir ?
Tahinin tek başına tadı çok hoş değildir. Ama pekmez ile karıştırılıp yenildiği zaman son derece lezzetli ve enerji vericidir.
Tahinin Yararları,Tahinin Faydaları ve Zararları,Tahinin Zararaları, Tahin Nasıl Yenir, Tahinin Faydaları, Tahinin Kalorisi,Tahin Neden Yapılır,Tahin Nasıl Yapılır,Tahinin Zaralarıları Nelerdir

Tepkiler:

0 yorum: