Paylaşmak Güzeldir

24 Kasım 2011 Perşembe

ÖKSÜRÜK İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM


Öksürük İçin Bitkisel Çözüm
Öksürük İçin,Öksürük İçin Bitkisel,Öksürük İçin Bitki Çayı,Öksürük İçin Turp, Öksürük İçin Şifalı Bitkiler,Öksürük İçin Şifalı Bitkiler Zencefil,Öksürüğün Bitkisel Tedavisi, Öksürük Nasıl Geçer,Öksürük Nasıl Tedavi Edilir
Herhangi bir hastalığa bağlı olmayıp da, bazı hastalıkların belirtisi sonucu ortaya çıkan ve uzun süre devam eden öksürük, pek çok insan için sıkıntılı bir durumdur. Öksürük için bitkisel kürlerden faydalanmak isteyen okurlarımız için bir kaç öneride bulunmak istiyoruz.
Öksürük İçin Şifalı Bitkiler Zencefil, Okaliptüs,nane, ıhlamur, meyankökü hapları ve şurupları,C vitamini, ıhlamur, şahtere, hibiskus gibi bitkiler sıklıkla kullanılmaktadır.
Öksürük İçin,Öksürük İçin Bitkisel,Öksürük İçin Bitki Çayı,Öksürük İçin Şifalı Bitkiler,Öksürük İçin Şifalı Bitkiler Zencefil,Öksürüğün Bitkisel Tedavisi, Öksürük Nasıl Geçer,Öksürük Nasıl Tedavi Edilir
* Ihlamur, zencefil, meyankökü birlikte kaynatılırsa etkisi büyük olur.Yulaf samanı çayı ile üzerlik tohumu da kronik bronşite ve öksürüğe iyi gelir.
Öksürük İçin Bitki Çayı
2-3 parça parmak ucu kadar zencefil,
iri bir tutam ıhlamur,
1 çay kaşığı hibiskus,
Öksürük İçin Bitki Çayı Hazırlama : Malzemeler 1 su bardağı kadar suda 3-4 dakika kaynatılır.2-3 dakika demlendirildikten sonra içilir. Şekeri fazla kullanmak doğru değildir. Çaya nöbetşekeri konulursa öksürüğü azaltır.
* Günde 2-3 kere meyankökü çiğnemek de yararlıdır.
* Zencefil, kekik ve alerjik kökenli olmayan öksürükte karabiber faydalıdır.
Öksürük İçin Turp
* Kronik öksürük için 2 adet karaturp,kabak oyacağı ile 5-6 yerinden oyulur.oyukların içine bal doldurulur ve sadece oyukların üstü turp parçaları ile kapatılarak 24 saat bekletilir.Sonra içindeki sıvı şişeye doldurulur ve günde 3 çorba kaşığı içilir.
Öksürük İçin,Öksürük İçin Bitkisel,Öksürük İçin Bitki Çayı,Öksürük İçin Turp , Öksürük İçin Şifalı Bitkiler, Öksürük İçin Şifalı Bitkiler Zencefil,Öksürüğün Bitkisel Tedavisi, Öksürük Nasıl Geçer,Öksürük Nasıl Tedavi Edilir
Tepkiler:

0 yorum: