Paylaşmak Güzeldir

17 Kasım 2011 Perşembe

DEKORASYON FİKİRLERİ


Dekorasyon Fikirleri
Dekorasyon İncelikleri,Dekorasyon Fikir,Dekorasyon,Dekorasyon Önerileri, Dekorasyonun Püf Noktaları,Dekorasyonunu Kendin Yap
Dekorasyon yapmak, herkes için keyifli bir iş diye düşünüyorum. Yaşadığınız mekanı güzelleştirmek ve kullanım alanlarını çoğaltmak sizi elinizde. Sen de dekorasyonunu kendin yap. Nasıl mı? Dekorasyonun püf noktaları hakkında yazmış olduğum bu makale sayesinde..
Dekorasyon İncelikleri aksesuarla başlar. Aksesuar kullanmak sizlere farklı ve şık ortamlar yaratır. Dekorasyonun püf noktaları için yapmanız gerekenler ....
* Aksesuar gruplarınızı belli ölçüde bir ışık kaynağı ile aydınlatın. Özellikle yönlendirilebilir olanlar daha başarılıdır.
* Dekorasyonda aksesuar kullanırken, karmaşa yaratmadan ve belli bir uyumu takip ederek düzenlemek gerekir. Birkaç basit kural bilmek, tüm düzeni sağlamanıza yetecektir.
* Salonda boş olan her alanı aksesuarla doldurmaktan kaçının. Odanın her yerine dağılmış objelerdense, belli yerlerde bir araya getirilmiş birkaç parça çok daha şık görünecektir.
*Vazo ve biblo gibi objelerin farklı yükseklikte olanlarını bir arda kullanarak bir görsel hareket yakalayın. Örneğin küçük, orta ve büyük boy çerçeveler, aynı boydakilerden daha çok dikkat çeker.
* Fotoğraflarınızı gruplarken aynı çerçeve rengini tercih edin. Aynı dengeyi fotoğraflar için de uygulayabilirsiniz. Örneğin hepsi siyah beyaz veya hepsi sepya gibi!
* Odanızı aksesuarlarla süslerken, işe her zaman en büyük parça ile başlayın. Daha sonra büyük parçanın etrafına küçükleri yerleştirin. Ayrıca her ilave ettiğiniz parçadan sonra, birkaç adım geriye giderek yarattığı havayı izleyin.
* Seçtiğiniz her obje bir kimlik katacaktır. Bu yüzden onları belli bir düzen içinde bir araya getirmeye özen gösterin!
* Dekorasyon dergilerinde gördüğünüz ve çok beğendiğiniz bir sergileme biçimini, siz de uygulayabilirsiniz. Küçük bir kopya ile dilediğiniz mekana kavuşabilirsiniz.
* Benzer parçaları veya biriktirdiğiniz minik objeleri bir arada kullanın. Böylece ayrı durduklarından çok daha etkili bir izlenim yaratırlar. Örneğin biblo koleksiyonunuzu, göz hizasında bir rafta birlikte sergileyebilirsiniz.
* Aksesuarlarla bir odak noktası yaratın. Küçük objeleri ( en geniş olanı ortaya koyarak) büyük olanın etrafında toplayın.
Dekorasyon İncelikleri,Dekorasyon Fikir,Dekorasyon,Dekorasyon Önerileri, Dekorasyonun Püf Noktaları,Dekorasyonunu Kendin Yap
Tepkiler:

0 yorum: