Paylaşmak Güzeldir

4 Ekim 2011 Salı

KARABAŞ OTU VE KARABAŞOTU FAYDALARI

Karabaş Otu ve Karabaş Otu Faydaları
Karabaş Otu,Karabaş Otu Faydaları,Karabaş Otu Zararları,Karabaş Otunun Zararları,Karabaş Otunun Faydaları Nelerdir,Karabaş Otu ÇayıiKarabaş Otu Nasıl Kullanılır,Karabaş Otu Suyu,Karabaş Otu Nedir
Karabaş Otu oldukça faydalı bir bitkidir. Ama doz aşımı olduğunda da zarar verecek bir birkidir. Önce Karabaş Otu nedir? sorusunun cevabını verelim. Başta kanser olmak üzere pek çok hastalığa derman olan karabaş otu, uzun grimsi yapraklara sahip bir bitkidir. Mor ve pembe çiçeklere sahiptir. Kuraklığa dayanaıklı bir bitkidir. Karabaş otu çayı kaynatılarak içilir. Karabaş Otunun Faydaları Aşağıdadır.
Vücudu bu ölümcül hastalığa karşı bir kalkan gibi koruyan karabaş otu;
* Beyin, prostat, pankreas, bağırsak ve meme kanseri tümörlerinin büyümesini de durduruyor.
Kan dolaşımını düzenleyici özelliği yüksek oranda (yaklaşık 5 000 ppm) içerdiği rosmarinik asitten kaynaklanmaktadır. Rosmarinik asitin önemli diğer iki özelliği antiatherosclerotic (damar sertliğine karşı) ve kanı sulandırıcı özelliğinin olmasıdır.
* Karabaş otunun içerdiği 1,8-cineole; antibakteriyel, antialerjik, sedatif (sakinleşti rici), antirhinitis (burun nasal membranında oluşan enfeksiyona karşı), antilaryngitic (ses tellerindeki enfeksiyonlara karşı) ve hypotensive (tansiyon düşürücü) özelliği olan bir maddedir. Genel olarak karabaş otu yirminin üzerinde antibakteriyel özellikli etkin madde içermektedir. Özellikle, içerdiği caryophyllene maddesi staphylococ ve de streptococ bakterilere karşı spesifik (özel) olarak çok güçlüdür.
* Balgam söktürücü özelliği vardır.
* İdrar yolları enfeksiyonlarında kyllanılır.
* Egzema yaralarında yararlıdır.
* Sinir ve kalp kuvvetlendirici olarak yarar sağlar.
* Ağrı kesici özelliği bulunur.
* Sinüzit rahatsızlığında kullanılır.
* Beyin tümörlerinde yararlıdır.
* Akciğer ve kan kanserlerinde kullanılabilir.
* Sinirsel baş ağrılarına iyi gelir.
* Uykuya geçememe durumlarında işe yarar.
* Yüksek tansiyona faydalıdır.
* Kan dolaşımı bozukluğunda kullanılır.
* İç huzursuzluğa iyi gelir.
* Yorgunluk için birebirdir.
* Romatizmal ağrılarda kullanılır.
* Kanı sulandırmak için kullanılır.
Karabaş Otu Çayı İçin Gerekli Malzemeler
* 1tatlı kaşığı ufalanmış veya 2 çay kaşığı tohum şeklinde karabaşotu,
* 1 su bardağı klorsuz su,
Karabaş Otu Çayı Hazırlanışı ve Kullanım Şekli : Kaymakta olan suyun içerisine, bitkiyi atın ve 2-3 dak kaynatın. Soğumadan süzün. 2 günde 1 olmak kaydıyla, akşam yemeklrinden 2 saat sonra için. İlk 10 gün kullanımdan sonra, 7 gün ara verip, 10 gün daha 2 günde bir olmak üzere, kürü tekrarlayın. ( 2x10 U 7 A ( U : Uygulama, A: Ara verme)) Kürün uygulama şekli, 2 günde bir(Günaşırı) olacak şekilde yapılmalıdır. 10 günlük dönemde, 5 gün içilecek olan, karabaşotu kürünün, önerilen şekilde kullanılması, sizlerin yararına olacaktır.
Karabaş Otu Zaraları,Karabaş Otunun Zararları
Hamileler kesinlikle kullanmamalıdır.Doz aşımı kusturucudur.Kür halinde kullanılmalıdır Sürekli kullanmak zararlıdır.
Karabaş Otu,Karabaş Otu Faydaları,Karabaş Otu Zararları,Karabaş Otunun Zararları,Karabaş Otunun Faydaları Nelerdir,Karabaş Otu ÇayıiKarabaş Otu Nasıl Kullanılır,Karabaş Otu Suyu,Karabaş Otu Nedir
Tepkiler:

0 yorum: