Paylaşmak Güzeldir

20 Ekim 2011 Perşembe

3 D GÖZLÜK VE ZARARLARI


3D Gözlük ve Zararları
3D Gözlük,3D Gözlükler,3D Gözlüklerin zararları,3D Gözlük ve Zararları,3D Gözlük Zararlımı,3D Gözlükler hakkında
3D gözlükler özellikle sinemada ve film izlemek amacı ile kullanılıyor. Üç Boyutlu görüntü elde etmek amacıyla kullanılan 3D gözlükler zararlımı ? değilmi bilinmiyor.
Ama, İtalyada küçük bir çocuğun 3D gözlükle film izledikten sonra, göz enfeksiyonu problemi yaşaması, 3D gözlükler zararlı mı ? sorusunu gündeme getirdi.
İtalyada vizyona yeni giren bir filmi, ailesiyle birlikte 3D gözlükle izleyen küçük çocuğun, filmi izlemesinin üzerinde geçen bir kaç saat içerisinde, akut göz enfeksiyonu şikayeti ile hastaneye başvurması nedeni ile yetkililer de hareket geçti.
Milanoda bulunan Çevre ve tüketici hakları derneği yetkilileri, 3D gözlüklerin 6 yaşından küçük çocuklar için sakıncalı olduğu ve hatta, yetişkin insanların da 3D gözlük kullanımının sınırlanması gerektiğini bildirdi.
Çok fazla seyirci tarafından aynı gözlüklerin kullanılması ve yeteri kadar hijyen sağlanamadığı durumlarda da enfeksiyon riskinin arttığı bilinen bir gerçek. Ama insanların bu durumu göz ardı ederek 3D gözlükleri kullanması, ciddi bir sağlık sorunu bana göre.
Ülkemizde de yeni yeni uygulanmaya başlayan 3D gözlük uygulaması, bizler için de ciddi sağlık sorunlarının habrcisi durumda...
3D Gözlük,3D Gözlükler,3D Gözlüklerin zararları,3D Gözlük ve Zararları,3D Gözlük Zararlımı,3D Gözlükler hakkında
Tepkiler:

0 yorum: