Paylaşmak Güzeldir

13 Temmuz 2011 Çarşamba

SURVİVORA CEZA


Survivora Ceza
Survivor ceza,Survivor Ünlüler Gönüllüler,Survivor Acun Ilıcalı,Survivor 2011
Show Tv ekranlarında yayınlanan ve izlenme rekorları kıran, Survivor Ünlüler Gönüllüler yaışması bitti. Ama hala, gündemde kalmaya devam ediyor. Acun Ilıcalının hazırlayıp sunduğu Survivor 2011 yarışmasına RTÜK ten ceza geldi.
Televizyon gazatesinin haberine göre; Show TV'de geçtiğimiz günlerde final yapan yarışma programı "Survivor Ünlüler-Gönüllüler"de çok sayıda reklam yayınlanması Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) dikkatini çekti.
İzleyici şikâyetlerini de dikkate alan RTÜK, programdaki reklamların çokluğu sebebiyle kanala uyarı cezasının verilmesini kararlaştırdı. Aynı ihlalin tekrarı halinde ise kanala para cezası uygulanacak.
RTÜK uzmanları tarafından hazırlanan raporda, programın RTÜK Kanunu'nun "Ürün Yerleştirme" başlıklı 13. maddesinin 3. fıkrasında yer alan, "Ürün yerleştirmenin, medya hizmet sağlayıcının editoryal bağımsızlığını ve sorumluluğunu etkilemesine izin verilmez.
Ürün yerleştirmede, ürün veya hizmetlerin kiralanması veya satın alınması doğrudan teşvik edilemez ve ürüne aşırı vurgu yapılamaz. İzleyiciler, programın başında sonunda ve reklam arası sonrasında program başladığında, ürün yerleştirmenin varlığı hakkında açıkça bilgilendirilir. " ilkesinin ihlal edildiği görüşlerine yer verildi.
Survivor ceza,Survivor Ünlüler Gönüllüler,Survivor Acun Ilıcalı,Survivor 2011
Tepkiler:

0 yorum: