Paylaşmak Güzeldir

17 Haziran 2011 Cuma

DÖVME YAPTIRMANIN SAKINCALARI


Dövme Yaptırmanın Sakıncaları
Dövmenin sakıncaları,Dövmenin Zararları,Dövme Yaptırmanın Zararları,Dövme Fiyatları,Dövme Fiyat, Dövme Fiyatlar,Dövme Fiyat
Son dönemlerde, pek çok kişinin dövme yaptırması, uzmanları da harekete geçirdi ve önemli uyarılarda bulunmalarını sağladı. Dövme yaptırmak isteyen okurlarımız için, önemli olan bir kaç konuda, uyarı yapmak istedik.
Dövme, estetik açıdan düşünüldüğünde, bir sorun yaratmıyor çoğu kişiye göre. Fakat Uzmanlar, önemle uyarıyor.
Dövmenin sakıncaları,Dövmenin Zararları,Dövme Yaptırmanın Zararları,Dövme Yapyırmanın Sakıncaları
Dövme bir çok deri hastalığına neden oluyor. Başta Deri hastalıkları olmak üzere, AIDS, kronik böbrek rahatsızlıklarına kadar birçok farklı rahatsızlığa yol açabiliyor.
Yaz aylarının da gelmesi ve havaların ısınmasıyla birlikte, özellikle gençlerin ilgi gösterdiği dövmelerin gerekli hijyen koşulları sağlanmadan yapılması halinde zehirlenme, deri hastalıkları, AIDS ve böbrek yetmezliği gibi birçok hastalığa neden olabileceğine dikkat çeken uzmanlar, özellikle turistik bölgelerde dövme yapımında ciddi oranda artış yaşandığını belirterek, toplumda dövmenin istenilen her yerde yaptırılabilecek basit bir işlem gibi algılandığını ifade ediyor. Bu uygulamanın yeterli hijyen koşullarının sağlandığı ortamlarda yapılması gerektiğinin altını çizen Uzmanlar, "Dövme yapmayı bilmeden, gerekli sağlık önlemlerini almadan bu işi yapmaya çalışmak cinayete teşebbüsten farksız. Dövmenin uzman kişiler tarafından, steril iğneler kullanılarak uygulanması çok önemli" dedi.
Steril bir ortamda yapılmayan dövmeler, Hepatit A, B, C, AIDS ve frengi gibi bulaşıcı kan hastalıklarının bulaşmasının yanı sıra zehirlenme, deri hastalıkları ve kronik böbrek yetmezliği gibi tehlikeli rahatsızlıklara yol açabiliyor.
Bu tür bir durumla karşılaşmamak için, Kalıcı dövme yapımında kullanılan ve içinde boya olan iğne uçlarının tek kullanımlık olması ve çelikten yapılmış olması şart. Daha önce kullanılmış bir iğne ile dövme yaptırmak, bizden önce o iğnelerle dövme yapılan kişinin herhangi bir hastalığı varsa onun bize de geçmesine davetiye çıkarır. Dövme yaptırılacak yerin Sağlık Bakanlığı'ndan alınan izin belgesine sahip olması gerekir, bu belgeye sahip olmayan yerlerde hangi kimyasalların hangi şartlarda uygulandığının bilinmesi çok zordur.
Dövme Fiyatları,Dövme Fiyat,Dövme Fiyatlar,Dövme Fiyat
Yapılan dövmelerin fiyatının istenilen figür ve figürün boyutun göre çeşitlilik gösterdiğini anlatan İşisağlam, fiyatın 50 liradan başlayıp 8 bin liraya kadar çıkabiliyor.
Dövmenin sakıncaları,Dövmenin Zararları,Dövme Yaptırmanın Zararları,Dövme Fiyatları,Dövme Fiyat,Dövme Fiyatlar,Dövme Fiyat
Tepkiler:

0 yorum: