Paylaşmak Güzeldir

28 Mart 2011 Pazartesi

ACAİ BERRY

Acai Berry
Acai Berry,Acai Berry Nedir,Acai Berry Faydaları,Acai Berry Yararları,Acai Berry Yan etkileri,Acai Berry Zararları,Açai Berry,Acai Berry Besin Değeri
Acai Berry Nedir
Acai Berry Sadece, yağmur ormanlarında yetişen bir çilek türüdür. Acai Berry faydaları saymakla bitmeyecek, çok iyi bir antioksidandır. Şeker hastalığından tutun da, zayıflatmaya kadar, pek çok faydası vardır.
Acai Berry Faydaları,Açai Berry Fafdaları,Acai Berry Yararları
* Metabolizmanızı hızlandırır.
* Sindirim sisteminizi düzenler.
* Kan şekerini dengeler.
* Depresyondan uzak tutarken fiziksel gücünüzü yükseltir ve uyku probleminize iyi gelir.
* Kolesterol seviyenizi dengeler.
* Besin Değeri, Cevizden 12 Kat fazladır.
*Kalp, şeker hastalığı, kanser gibi hastalıklara karşı bağışıklığı güçlendiriyor.
* Cinsel gücü artırıyor.
* Özellikle soğuk havalarda sıklaşan hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirici doğal besin takviyeleri giderek önem kazanıyor. Bağışıklık sistemi vücudun hastalık yapan mikroorganizmalara karşı oluşturduğu savunma sistemidir. Bağışıklık sistemi güçlü bir kişide bulunan “antioksidan maddeler” saldırgan molekülleri uzaklaştırır. Eğer beslenme planı bilinçli yapılırsa bedenin sahip olduğu antioksidan miktarı artar.
* Çok İyi bir Antioksidandır.
* Yaşlanmayı geciktirir. Antioksidan içerikli beslenme, yaşlılığı da geciktiriyor. Yaşlanmak ne yazık ki kaçınılmaz ama yaşlanma hızını kontrol altında tutmak ve ömrü sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek artık mümkün.
* Yapılan araştırmalar gösteriyor ki dünyanın en yüksek antioksidan kapasitesine sahip meyvesi, yalnızca Amazon Yağmur Ormanlarında yetişen Acaiberry. Besinlerin antioksidan kapasitesi ORAC Skoru diye tabir edilen cetvele göre puanlandırılmakta.
Acai Berry Besin Değeri,Açai Berry
* Açaiberry, cevizden 12 kat, yaban mersininden 24 kat ve iddialı antioksidan kaynağı kırmızı şaraptan ise 30 kat daha fazla antioksidan içeriyor.Açaiberry içerisinde bulunan faydalı omega 6 ve 9 yağları, amino asit kompleksi, bitkisel steroller, sindirime yardımcı lifler ve yüksek antioksidan içeriği ile son zamanların en popüler meyvelerinden birisi olarak ün kazanmaya devam ediyor.
Acai Berry Zayıflama
Vücut enerji seviyesinin artmasıyla ve içerdiği lifler yardımıyla Açaiberry kilo vermenize yardımcı olur ve verdiğiniz kiloda kalmanızı sağlar. Vücudunuzda yakamadığınız yağları yakarak gün boyu enerji seviyenizi korur, zihin açıklığı sağlar.
Acai Berry Zararları,Acai Berry Yan Etkileri
Acai Berrynin bilinen bir zararı ve yan etkisi yoktur. Ancak, çilek ve ahududu gibi meyvelere allerjiniz var ise, muhtemelen Acai Berry için de aynı durum söz konusu olacaktır. Bir de iştah kapatıcı özelliği olduğunda, kilo alamama probleminiz var ise, uzak durmanızı tavsiye ederim..
Acai Berry,Acai Berry Nedir,Acai Berry Faydaları,Acai Berry Yararları,Acai Berry Yan etkileri,Acai Berry Zararları,Açai Berry,Acai Berry Besin Değeri
Tepkiler:

0 yorum: