Paylaşmak Güzeldir

25 Ocak 2011 Salı

KIŞIN EL BAKIMI

Kışın El Bakımı
El Bakımı,El Bakımı Nasıl Yapılır,El Bakımı Nasıl Olur,El Bakımı İçin,El Bakımı Püf Noktaları,El Bakımı Ürünleri,El Bakımı İçin Öneriler,Çatlayan Eller İçin Ne Yapılmalı
Kışın el bakımı ve cilt Bakımı, daha itinalı ve özenli yapılmalı. Kışın el bakımı Hakkında sizlere pratik önerilerde bulunmak istiyorum.
El Bakımı Püf Noktaları
* El derisi oldukça naziktir. Bu sebeple, ellere uygun el bakım ürünleri tercih edilmelidir.
* Gün İçerisinde, eller en az 4 defa uygun el bakım ürünleri ile nemlendirilmelidir.
* Cilt Bakımında kullanmış olduğunuz nemlendirici kremi, haftada 3 defa, ellerinize de kullanmak, ellerinizin çok daha güzel ve bakımlı olmasını sağlar.
* Eller İçin Pratik bir el maskesi tarifi vermek istiyorum. Ellerinizi sabunla yıkayın. Kuruladıktan sonra, üzerine tuz dökün. Tuz ile ovduktan sonra durulayın, kurulayın ve nemlendirici uygulayın. ellerinizdeki ölü derileri atıp, sağlıklı ve canlı derinin çıkmasında çok fayda sağlar.
* Ev ve bahçe İşleri yaparken, mutlaka ve mutlaka eldiven kullanın.
Çatlayan Eller İçin Ne Yapılmalı
* Yapacağınız günlük el bakımı, ellerinizin yaşlanmasına ve çatlamasına engel olur. Sorun oluşmadan bakım yapmak, çok daha iyi sonuç veriri.
* Çok sıcak veya çok soğuk havalar, el sağlığını ve güzelliğini olumsuz etkiler. Bu sebeple el bakımını düzenli yapmanız ve düzenli olarak, nemlendirici kullanmanız gerekir. D
* Eğer, güneş altında çalışıyorsanız, ellerde leke ve çatlama olmaması için, güneş koruyucu krem kullanmanız gerekir.
* Soğuk havalarda ise eldivensiz dışarıya çıkmayın ve ellerinizi yıkadığınızda mutlaka kurulayın. Elinizin üzerinde kalan su damlacıkları kristalize olacağından çatlamalara neden olabilir.
El Bakımı,El Bakımı Nasıl Yapılır,El Bakımı Nasıl Olur,El Bakımı İçin,El Bakımı Püf Noktaları,El Bakımı Ürünleri,El Bakımı İçin Öneriler,Çatlayan Eller İçin Ne Yapılmalı
Tepkiler:

0 yorum: