Paylaşmak Güzeldir

24 Ocak 2011 Pazartesi

EN ÇOK İZLENEN DİZİLER


En Çok İzlenen Diziler
En Çok İzlenen Dizi,En Çok İzlenen Diziler,En Çok İzlenen Dizi 2010,En Çok İzlenen Diziler 2010en Çok İzlenen Dizi 2011,En Çok İzlenen Diziler 2011,En Çok İzlenen Dizi Sıralaması
En Çok İzlenen Dizi

Her Kanalda o kadar çok dizi ver ki... Hatta yeni başlayacak olanları bile saymak zor. Peki Bu kadar çok dizinin arasında en çok İzlenen dizi ve diziler hangileri dersiniz ?
Yeni sezonun en çok tartışılan ve izlenen iki dizisi "Muhteşem Yüzyıl” ve “Fatmagül'ün Suçu Ne?” yerli dizilerdeki içerik, ahlaki değerler ve toplumsal normlar” konusunu gündeme taşırken, medyanın sorumluluğunu da yeniden tartışmaya açtı.
En Çok İzlenen Diziler
Türk İzleyicisinin en çok tercih ettiği diziler, Aşk, ihanet, intikam, töre gibi çeşitli konular, üzerine olanlar.. Bu tür dizilerin bazıları yeni, bazıları ise, geçtiğimiz sezondan devam eden diziler.
Geçen sezonun en iddialı yapımlarından biri olan Ezel, yeni sezona da hızlı başladı. Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere'nin paylaştığı diziye yeni sezonda başarılı oyuncu Haluk Bilginer'in dahil olması ve Kıvanç Tatlıtuğ'un konuk oyuncu olarak rol alması, dizinin popülaritesini kat be kat arttırdı. Araştırma süresince 1.314 haber ve yazıda yer alan diziye en yoğun ilgiyi ise sosyal medya gösterdi.
Sezon başında en çok yansıma bulan ikinci yerli dizi, “Fatmagül'ün Suçu Ne?” oldu. En çok izlenen yerli diziler arasında üst sıralarda yerini alan “Fatmagül'ün Suçu Ne?” tecavüz sahnesinin uzun tutulması ve çocukların ekran başında olduğu saatte yayınlanması nedeniyle eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Ancak bu tartışmalar, diziye ilgiyi daha da artırdı. 26 günlük süreçte toplam 1.406 haber/yazıya konu edilen “Fatmagül'ün Suçu Ne?” dizisine en büyük ilgi ise internet medyasından ve sosyal medyadan geldi. “Fatmagül'ün Suçu Ne?” 66 köşe yazarına, 96 kez konu oldu…
Başrollerini Sinem Kobal, Burak Özçivit, Birkan Sokullu, Merve Boloğur, Kadir Doğulu gibi isimlerin paylaştıkları, Kanal D'nin yaz döneminde başlayan ve Star TV de hala devam eden Küçük Sırlar Dizisi, araştırma döneminin en çok konuşulan bir diğer dizisi oldu. ''Gossip Girl''in uyarlaması olarak yayın hayatına başlayan dizi, basında 979 haber/yazı ile yer buldu.
Ekranların fenomen dizisi 'Çocuklar Duymasın”ın, 7 yıl aradan sonra yeniden, aynı kadroyla izleyenleriyle buluşması medyanın ilgi gösterdiği bir diğer konu başlığıydı. Ekranların sevilen aile dizisi toplam 521 habere konu edildi.
En çok konuşulan bir diğer dizi, eşcinsellerin yatak sahnesi nedeniyle, eleştiri yağmuruna tutulan ATV'nin iddialı dizisi Kılıç Günü oldu. Araştırma süresince 398 haber ve yazıda yer alan Kılıç Günü'ne sosyal medyanın ilgisi dikkat çekiciydi.
Deli Saraylı da yayın hayatına başladığında adından ve kadrosundan çok söz ettirmişti ama, istediği izleyici kitlesine ulaşamayınca, aniden yayından kaldırıldı.
Ve Son olarak Ocak ayında yayına başlayan ve tüm Ülkenin şikayet konusunda rekor kırdığı diziye geliyoruz... Muhteşem Yüzyıl Dizisi, En çokların hepsini yaşadı desek yeri var. en çok şikayet alan,en çok tepki gösterilen ve en çok izlenen...
Bu sezon başlayan yerli diziler arasında en çok izlenen diz sıralaması şöyle; Muhteşem Yüzyıl,Fatmagül'ün Suçu Ne?, Çocuklar Duymasın, Kılıç Günü ve Deli Saraylı'ya gösterdi.
En Çok İzlenen Dizi,En Çok İzlenen Diziler,En Çok İzlenen Dizi 2010,En Çok İzlenen Diziler 2010en Çok İzlenen Dizi 2011,En Çok İzlenen Diziler 2011,En Çok İzlenen Dizi Sıralaması
Tepkiler:

0 yorum: