Paylaşmak Güzeldir

7 Aralık 2010 Salı

WİKİLEAKS KURUCUSU TUTUKLANDI


Wikileaks Kurucusu tutuklandı
Wikileaks Kurucusu, Julian Assange tutuklandı. Günlerdir, ABD'ye ait gizli belgeleri açıklayan Wikileaks Kurucusu tutuklanmış olmasına rağmen, grubun sözcüsü, durmayacaklarını açıkladı.
Wikileask Durracak mı?
Sorunun cevabını, Wikilewask Kurucusunun sözcü Kristinn Hrafnsson, veriyor. Kristinn Hrafnsson, olayı, "basın özgürlüğüne saldırı" olarak nitelendiriyor ve Julian Assange'ın gözaltına alınmasının grubun faaliyetlerini durdurmayacağını belirtiyor.
İngiltere polisi, WikiLeaks internet sitesinin kurucusu Julian Assange'ın gözaltına alındığını bildirmişti. Kristinn Hrafnsson gözaltına alınmadan önce Julian Assange'ın zihinsel olarak ne durumda olduğu konusunda yorum yapmadı, ancak son 24 saat içinde kendisi ile temas halinde olduğunu söyledi.
Wikileaks Kurucu Hakkında Daha Önceden Çıkarılmış tutuklama Emri Varmış
İsveç, sızan gizli ABD diplomatik yazışmalarını sitesinde yayımlamayı sürdüren Avustralyalı 39 yaşındaki, Julian Assange hakkında, Ağustos ayında İsveç'e yaptığı ziyaret sırasında, 2 İsveçli kadına tecavüz ve cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle tutuklama emri çıkarmıştı. Peki Julian Assange Kim ?
Julian Assange Kim ?
Julian Assange Wikileaks belgelerini İsveç kaynaklı bir web sitesinden yayınlayayn ve gündeme bomba gibi düşen bir wikileaks internet sitesinin Editörü ve basın sözcüsü. İnternet sitesinin 9 kişilik yönetim kurulu üyesinden de bir tanesi. 1971 Avusturalya doğumlu. Aynı zamanda, Eski bir bilgisayar korsanı. Şimdiki tutulama ile birlikte, Julian Assange, ne yapacak? Hepbirlikte göreceğiz...
Wikileaks Kurucusu, Julian Assange,Julian Assange Wikileaks, Julian Assange Kim

Tepkiler:

0 yorum: