Paylaşmak Güzeldir

22 Aralık 2010 Çarşamba

RAMİZ DAYININ SÖZLERİ


Ramiz Dayının Sözleri
Ramiz Dayının Sözleri,Ramiz Dayı sözleri,Ramiz Dayının replikleri, Ramiz Dayı sözler
Ramiz Dayının sözleri herkesin diline dolandı. Ramiz Dayı sözleri herkesin lugatına girmiş durumda neredeyse. Ezel dizinideki Ramiz Dayının replikleri sizler için derlendi.
Ramiz Dayı sözleri
* -Sadakat ya birine doğru koşmaktır, ya birinden kaçmaktır.
* -Kadere inanan insan tesadüfe inanmaz. Tesadüfe inanan adamsa kaderini kendi elinde tutamaz.
* -İyi niyetli kurbağa akrebe yardım eder. Akıntının ortasında kurbağa sırtında korkunç bir acı hisseder. İkisi de akıntının içine doğru sürüklenirken kurbağa sorar akrebe: "Niye yaptın akrep kardeş? Bak şimdi ikimiz de öleceğiz." Akrep döner ve şöyle der: "napayım benim huyum bu."
* -İnanıyorum söylediğini candan söylediğine. Ama bugünkü karar yarın bozulur çok kez. Kendi kendimize verdiğimiz sözü tutmak en çabuk unuttuğumuz şeydir ne yapsak. Madem ki bu dünya bile yok olacak bir gün, sevginin bitmesine insan neden üzülsün. Aşk mı kaderi kovalar kader mi aşkı daha kimseler çözemedi bu bilmeceyi.
* -Seni sınayacaklar yeğen, sana soracaklar. Ne soracaklar yeğen, bir tarafta melek, bir tarafta şeytan ne soracaklar sanırsın ha? Seni sınayacaklar yeğen, sana soracaklar. Artık tereddüte gerek yok, ya ileri gideceksin ya vazgeçeceksin.
* -Cesurun bakışı korkağın kılıcından keskindir yeğen!
* -Ölüm gibidir sadakat, pazarlığı olmaz. Bir kere çizgiyi geçtin mi yoktur dönüşü. Ne umutlar fısıldarsa fısıldasın sana hayat; çeker gider sadık kalmaz sonunda. Ama kötülük öyle mi hep yanı başındadır insanın.
* -Sözler verilir, sözler unutulur; gün gelir ihanet eden sadakat ister. Sadaka gibi verilmez sadakat, isteyen hepsini ister. Sevdiğine sadık kalan adam kendinden vazgeçebilen adamdır.
* -Senin yerinden oynatamadığın taşlar var yeğen, ama benim yok! İki arkadaş çaresi yok biri ölecek.Çünkü yalnızlık ilk gelene keser bileti.Çünkü pusudaki canavar tek bir isim fısıldar kulağına, EZEL...
* -Benim oyunumla senin oyunun bir değil kardeş, benim senden alacaklarımı senin bu masaya koymaya cesaretin yok!
* -Ailenden biri bıraktığında seni ya da sen bıraktığında onu karanlıkta çağırırsınız hala birbirinizi.
* -Ailenden biri bugün ölecek, çaresi yok, tek bir soru kaldı geriye, kim?
* -Ne yaparsan yap sen kazanamayacaksın, sen kaybedeceksin, çünkü sen işin başında kaybetmişsin kardeş.
*-Kaderimiz olan aşka değil de aşkıyla kaderimizi değiştirene içelim!
* -Hayatın kuralı bu, ne kadar uzağa gidersen git, başladığın yere dönersin sonunda. Ne kadar değişirsen değiş nerede mutlu olduysan hep oraya çevirirsin kafanı. Ne kadar terbiye etsen de susturamazsın içindeki canavarı. Nereye gidersen git şunu unutma. Herkes gün olur evine döner.
* -Bazen insan başkasının ruhunu ararken kendi ruhunu teslim eder başkasına.
* -Bazen yaşamak için öldürmek zorundasın. Bazen yaşamak için içindeki sevgi seni öldürmeden sen onu öldürmek zorundasın.
* -Aşk mı intikam mı, mahkum mu, cellat mı...Hep ikisinden birini seçmen istendi... Ama hep bir üçüncü şık var... O da ateşe atlamak...
Ramiz Dayının Sözleri,Ramiz Dayı sözleri,Ramiz Dayının replikleri, Ramiz Dayı sözler
Tepkiler:

0 yorum: