Paylaşmak Güzeldir

9 Ekim 2010 Cumartesi

DOĞAL EL BAKIMI VE DOĞAL EL KREMİ YAPIMI


El bakımı için, çok işinize yarayacak ve ellerinizin, adeta pamuk gibi yumuşacık ve imrenilir eller olmasını sağlayacak doğal önerilerimiz nevcut.
KİLLİ EL KREMİ ; GEREKLİ MALZEMELER :
*1 tatlı kaşığı badem yağı,
* 2 yumurta sarısı ,
* 1 tatlı kaşığı kil ,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bütün malzemeleri krem haline gelinceye kadar çırpın. Hafif katılaşıncaya kadar buzlukta 10 dakika bekletip ellerinize sürün. 10 dakika bekledikten sonra ellerinizi yıkayın.
AVAKADOLU KREM ; GEREKLİ MALZEMELER ;
*1 avokado
* 1 yumurta sarısı
* 1 çorba kaşığı limon suyu
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Avokadoyu soyap püre halinde ezin.Yumurta sarısı ve limon suyu ilave edip krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Ellerinize sürüp 10 dakika bekletikten sonra yıkayın.
BALLI EL KREMİ; GEREKLİ MALZEMELER ;
* 1 çay kaşığı beyaz balmumu,
* 2 çay kaşığı tatlı badem yağ,
* 120 gr süzme bal,
* Birkaç damla esans (sevdiğiniz herhangi bir esans),
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Balmumunu bir cam kâseye alıp benmari usulü eritin. Badem yağı ve balı ekleyip krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Soğuduktan sonra esansı ekleyip ellerinize sürün. 10 dakika bekletip ellerinizi yıkayın
ELLER İÇİN DOĞAL SAUNA; GEREKLİ MALZEMELER :
*4 çorba kaşığı tatlı bademyağı,
*4 çorba kaşığı hidistancevizi yağı,
*4 çorba kaşığı zeytinyağı,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Hindistancevizi yağını benmari usulü eritip diğer yağlarla karıştırın.Akşamları yatmadan önce ellerinize bolca sürüp ellerinizi plastik folyo ile sarın ve üzerine eldivenleri giyin.Bu karışımı fazla miktarda hazırlayıp cam kavanoza dökün ve 3 ay süreyle kullanabilirsiniz.
Tepkiler:

0 yorum: