Paylaşmak Güzeldir

29 Temmuz 2010 Perşembe

VÜCUT TİPİNE GÖRE ETEK SEÇİMİ


2010 yılında, etek altın çağını yaşıyor. Erkeksi, pantolonların yerini, daha kadınsı kıyafetlerin aldığı ve eteklerin oldukça revaçta olduğu 2010 sezonunda, sizler de mutlaka gardrobunuza, bir iki tane etek ekleyin deriz. ama, etek alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konuyu da, aklınızın bir köşesinde bulundurun. Etek seçerken, vücut tipinizi, mutlaka göz önünde bulundurun. Sizlere yardımcı olacağına inandığımız, etek seçimi ile ilgili yazımızı da, okumanızı öneriyoruz.
Eğer, büyük göğüslere sahipseniz;
Canlı renkler ve desenler dikkati direk kalçalarınıza çekerler. Kalem etekleri veya düz kesim dizde biten modelleri tercih edin.
Eğer, Geniş Kalçalara sahipseniz;
Kalçalarınızı sımsıkı sarmayacak kalem etekler veya A kesim modeller tercih edin. Bluzunuzu içinize sokup kemer takarak belinizi ortaya çıkarın.
Eğer, Minyon Bir Tipiniz Var İse;
Özellikle orta uzunluktaki modellerden kaçının. Mini veya diz hizasında biten A kesim modeller bacaklarınızı olduğundan kısa gösterir.
Eğer Armut Tipi iseniz ;
A kesim veya kruvaze gelen modelleri tercih edin. Koyu veya naturel renklerin, boydan çizgilerin,soft drapelerin daha ince gösterdiğini unutmayın.
Eğer, Erkeksi Hatlara sahipseniz ;
Piliseler dar kalçaları daha yuvarlak gösterir. Sezonda çok trend olan yanlarda büyük cepleri olan modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca kalın bir kemerle olduğunuzdan kıvrımlı görünebilirsiniz.
Tepkiler:

0 yorum: