Paylaşmak Güzeldir

31 Temmuz 2010 Cumartesi

EVDE SELÜLİT TEDAVİSİ


Selülit, arktık kadınların, korkulu rüyası olmaktan çıkacak. son derece kolaylıkla üstesinden gelinebilecek bir hal alacak. Nasıl mı? tamamen doğa yöntemlerle ve evde uygulanabilecek, ekonomik yöntemlerle... İşte o mucize yöntemler ;
1. TARİF :
Sarmaşık yapraklarıyla kırlangıç otu yirmi dakika suda kaynatılır. Süzüldükten sonra posaya yulaf unu karıştırılarak lapa kıvamı alıncaya kadar susam yağı ile yoğrulur. Hazırlanan lapa temiz bir beze yaydırılarak selülitli yerlere konur.
2. TARİF :
Ayrık otuyla zemberek otu birlikte ezilir. Karışım yarım saat tuzlu suda kaynatılarak süzülür. Sıvı bir kaba alınarak gün boyu dinlendirilir. Gün aşırı yatmadan önce sıvı ısıtılarak oturak banyosu yapılır.
3. TARİF :
Kayın ağacının kabukları bir saat suda kaynatılır. Süzüldükten sonra sıvı bir kaba alınarak dinlendirilir. Tedavi süresince bu sıvı ile vücudun selülitli yerlerine kompres yapılır. Ayrıca ısıtılan bu sıvıyla her gün banyo yapılır.
SELÜLİT MASAJI İÇİN DOĞAL REÇETELER ;
- İki ölçü badem yağı, bir ölçü limon yağı, 1/4 ölçü lime yağı, üç ölçü kırmızı şarap, üç ölçü votka. Malzemeleri karıştırın ve sorunlu bölgelere günde iki defa sürün.
Taze defne ve biberiyeyi cam kavanoza koyun. Üzerine çıkacak kadar susam yağı ve iki çorba kaşığı soya yağını karıştırın. İki hafta güneşte bekletin. Karışımı süzüp içine dört limon suyu sıkın. Masaj yaparak uygulayın.
EVDE SELÜLİT KREMİ YAPIMI ;
25 gram okaliptüs yağı, 25 gram melisa yağı, 25 gram adaçayı, 15 adet dövülmüş aspirin ve 10 adet limonun suyu. Malzemeleri karıştırın ve masaj yaparak cilde uygulayın. Selülitlerle savaşta birebir olan bu .
Tepkiler:

0 yorum: