Paylaşmak Güzeldir

21 Temmuz 2010 Çarşamba

DOĞAL CİLT BAKIMI


Herşeyin doğalı güzeldir. Cilt bakımınında öyle. Özellikle, cilt bakımı için, pratik ve ekonomik öneriler araryan okurlarımız için, son derece faydalı olduğunu düşündüğümüz, bir kaç önermiz olacak. bu öneriler sayesinde, harika bir cilde sahip olacaksınız...
* Yağlı ciltler için sirke toniği çok iyi bir formüldür. 1 kaşık elma sirkesine 8 kaşık maden suyu karıştırıp yağlı ciltler için güzel bir tonik oluşturabilirsiniz.
* Doğal maden sodası içindeki zengin mineraller sayesinde tüm ciltler için yararlı ve besleyici bir toniktir.
* Yumurtanın sarısını pastalarınızın üzerine sürdünüz, akını ne yapıyorsunuz? Cilt maskesi yapabilirsiniz. İyice çırptıktan sonra içine bir çay kaşığı limon suyu koyun ve bekletmeden yüzünüze ve boynunuza sürün.
Kili doğrudan sulandırarak cildinize sürdüğünüzde fazla yağı alan ve cildi kurutmayan bir maskedir.
* Kuru ciltler için bal maskesi harika bir tercihtir. Balı cilde göz çevresi hariç sürün, 15 dakika bekleyin ve durulayın. Balı kolayca yaymak için parmaklarınızın ucunu suyla ıslatabilirsiniz.
2 kaşık bal ile 2 kaşık sütü karıştırın. İyi bir yüz maskesidir.
* Kentte yaşayanların cilt bakımına daha çok ihtiyacı vardır. Düzenli olarak C vitamini almaları gerekiyor. Özellikle sigara içenlerin C vitaminine ihtiyacı daha fazladır. Haftada 2 kere de peeling yapmalılar.
Sivilceli ciltler için birkaç öneri:
Akne sorunu yaşıyorsanız, cilt temizliğiniz her zamankinden daha büyük önem taşır. Ancak temizliğin abartılmaması gerekir. Günde iki kez temizlik yeterlidir. Akneli ciltlerde genellikle pH dengesi bozulur. Dengenin yeniden kurulması için pH’ı 5,5 olan temizleyiciler kullanın.
* Cildiniz yağlı ve sivilceli olsa da, ona nazik davranın. Aşırı tahriş edici bakımlardan kaçının. Temizleyici olarak hidroksi asitli ürünleri tercih edin. Siyah noktaların temizlenmesi yararlıdır. Akneli cildin her zaman fırçalanması doğru değildir.
* Yüzlerinde akne olan erkekler, jilet yerine elektrikli tıraş makinesi kullanmalıdır. Jilet iltihaplı bir sivilceyi patlatabilir ve bu nedenle, mikrop cilde yayılabilir.
* Yağsız nemlendiriciler, akneli ciltleri sakinleştirir ve rahatlatır.
* Akneli ciltlere, yüz yıkandıktan sonra hemen nemlendirici sürülmez. Yeni yıkanan cilt gerildiği için nemlendirici gereğinden fazla emilebilir. Yıkandıktan on beş dakika sonra cilt kendine gelir ve sürülen nemlendiriciyi de ihtiyacı oranında kabul eder.
Tepkiler:

0 yorum: