Paylaşmak Güzeldir

2 Şubat 2010 Salı

ÖMER OSKMAN KORKMAZIN PRATİK SAĞLIK KÜRLERİ

Ömer Osman Korkmaz, 2 Şubat Salı Günü katılmış olduğu, Nur Ertürkle Her Sabah Programında, günlük hayatta herkesin, karşılacabildiği sağlık sorunları ile ilgili pratik önerilerde bulundu. Bu önerileri, sizler için derledik.

BEYİN DAMARLARINDAKİ TIKANIKLIK İÇİN : Beyin damarlarındaki tıkanıklık için, Ömer Osman Korkmaz'ın önerileri;
* Her gün mutlaka sirkeli su için. Günde 1-2 tane közlenmiş soğan yiyin. Himalaya tuzu kürünü uygulayın
İÇ KANAMALAR İÇİN: Hakiki ,doğal tereyağını eritin ,çok fazla yanmadan, dayanabileceğiniz sıcaklığa gelince 2 yemek kaşığı için. Hakiki doğal tereyağı iç kanamalara ve her türlü korkuya çok faydalı olacaktır.
AĞIZ KOKUSU İÇİN: Ağız kokusu için, en etkili çözümlerden bir tanesi, karanfildir. Günde 2-3 defa, ağzınıza atıp, emeceğiniz karanfil, ağız kokunuzu yok etmeye yardımcı olacaktır.
GRİPTEN ANINDA KURTULMANIN YOLU : Gribal hastalık nedeni ile yaşanan, burun tıkanıklığı, nefes darlığı, geniz akıntısı gibi sorunlara, son vermenin en kolay yolu; 1 adet limonu kesin. Suyunu, avucunuza sıkıp, her bir burun deliğine, elinizdeki limon suyunu çekin. İlk anda, burnunuzda bir yanma hissedeceksiniz. Fakat, grip nedeniyle yaşadığınız sıkıntılardan da anında kurtulacaksınız.
DİŞ AĞRISI VE DİŞETİ AĞRISI İÇİN : Dişteki apse ve iltihaplanma için, 1 parça pamuğun üzerine bir kaç damla kekik yağını damlatıp, apsenin üzerine koyun.
* Dişleti ağrısı için; Bir kaç damla karanfil yağını, bir parça pamuğun üzerine döküp, ağrı olan yerin üzerine koyun.
İSHAL İÇİN : İshal için, 1 bardak ılık suyun içerisine, 2 tatlı kaşığı elme sirkesi ve 1 tatlı kaşığı, yemek sodası, yani karbonat karıştırıp için. Limonu, kabuğu ile birlikte yiyin.
KABIZLIK İÇİN: 1 bardak suyun içine 2 kaşık elma sirkesi karıştırıp hergün 1-2 bardak içerseniz faydalı olur.

Tepkiler:

0 yorum: