Paylaşmak Güzeldir

6 Şubat 2010 Cumartesi

KIŞ MEVSİMİNDE GÜZELLİK

Kış mevsiminin, en büyük yan etkisi cilt üzerinde görülüyor. Soğk nedeniyle ciltte meydana gelen olumsuz değişiklilker, güzelliğe de, gölge düşürüyor. Kış mevsiminde de harika görünmek için, sizlere, bir kaç önerimiz olacak.

* Ellerinize, mutlaka el losyonu ile masaj yapın. Ciltteki kuruluk zeytinyağı, hardal yağı ve badem yağı ile yapılacak masaj ile giderilir.
CİLT BAKIMI : Hardal yağı, zeytin ve susam yağı karıştırılır ve tüm vücuda sürülür. Cildiniz, parlak, canlı ve pürüzsüz olur.
BACAKLARDAKİ KURULUKLAR İÇİN : Her banyodan sonra bacaklarınıza mutlaka nemlendirici losyon sürmelisiniz. Kışın ayaklarınızı yumuşak tutmak için gliserin içeren bir losyon uygulayın. Çok sıcak su ile duş almak cildiniz için çok zararlıdır. Cildinizdeki doğal yağların yok olmasına neden olur. Duş alırken, ılık su ile duş almayı tercih edin.
SAÇ BAKIMI : Saçlarınınzın zarar görmesini istemiyorsanız, doğal saç bakımı maskelerinden ve kozmetik ürünlerinden faydalanabilirsiniz.
DUDAK BAKIMI : Kış mevsiminde, soğuktan dudaklar çatlar ve kötü bir görünüme sahip olur. Dudak nemlendirici ürünlerden ve parlatıışardan faydalanabilirsiniz. Bu arada, dudaklarınızı yolmaktan ve yalamaktan kaçının.
TIRNAK BAKIMI : Belli aralıklarla tırnaklarınıza tırnak yağı sürün. Tırnaklarınız zayıfsa, kolay kırılıyorsa problem az su içmeniz ile ilgili olabilir. Günde en az 2 lt su için, Bu hem sağlığınız, hem de güzelliğiniz için önemli bir unsurdur.

Tepkiler:

0 yorum: