Paylaşmak Güzeldir

5 Ocak 2010 Salı

LOKMAN HEKİM ÖMER OSMAN KORKMAZDAN ELMA SİRKESİNİN İYİ GELDİĞİ HASTALIKLAR

5 Aralık 2009 Salı Günü, Nur Ertürk'ün Program konuğu olan, Lokman Hekim Ömer Osman Korkmaz, İzleyicilerin sorularına cevap verdi. Bu sorular ve verilen cevaplardan yaptığımız derlemeleri sizler içni yayınlıyoruz.

SEDEF HASTALIĞI : Sedef hataları, Günde 1 tatlı kaşığı ardıç katranı yağı, içmelidir. Siyah üzüm pekmezi mutlaka tüketilmelidir. Koza sabunu ile yıkanın.
KOLESTEROL İÇİN : Soğan, sarımsak ve elma sirkesini, kesinlikle hayatınızdan çıkarmayın. Bu üçlü kolesterolünüzü düzenler ve sağlıklı bir hayat sürmenizi sağlar. Günde 3-4 adet zeytin çekirdeği yutun. Sabah akşam tok karnına, 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesi 1 bardak ılık suyun içerisine karıştırın ve için. Elma sirkesi, aynı zamanda, karaciğer yağlanması için de çok faydalıdır.
ŞEKER HASTALIĞI : Normla şekeri, hayatınızdan çıkarın. Bal kullanın. Akşam yemeğini, kesinlikle azaltın. Kalbi çok yorduğu için, pek çok hastalığa neden olur.
HEPATİT B: Hepatit B hastaları, soğan sarımsak ve elma sirkesini mutlaka kullanmalıdırlar.
YUMURTALIK KİSTLERİ İÇİN : Yumurtalık kistini en çok yapan sebze, maruldur. Marulu yemeden önce, mutlaka sirkeli suda bekletin. Günlük elma sirkesi kullanmak da, kist oluşumunu engeller ve var olan küçük kistleri yok eder.

Tepkiler:

0 yorum: