Paylaşmak Güzeldir

24 Nisan 2009 Cuma

AKDENİZ ATEŞİ VE VİTİLİGO İÇİN ÖMER COŞKUNDAN BİTKİSEL KÜRLER

AKDENİZ ATEŞİ HASTALIĞI İÇİN ; Ömer Coşkunun önermiş olduğu kürümüze geçmeden önce, akdeniz ateşi hastalığı konusunda, kısa bir bilgi vermek istiyoruzz. Ailesel akdeniz ateşi olarak bilinen bu hastalık, genetik sebeplere bağlı olarak meydana gelen bir hastalıktır. En önemli belirtisi, yaygn karın ağrılarıdır. Bu hastalığa teşhis koymak oldukça uzun zaman alabilir. Hastanın sedimantasyon ve Fibrinojen değerlerinin ölçülmesi ile tespit edilebilen bir hastalıktır. Akdeniz ateşi için, Ömer Coşkunun önerisi ;
GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 bardak Elma Sirkesi,
* 1 adet kuru incir,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Elma sirkesinin içerisine, ortadan ikiye böldüğünüz, inciri akşamdan atın ve 10 saat bekletin. Sabah aç karnına, bu inciri yiyin. Her akşam, aynı şekilde inciri hazırlayın. 15. günün sonunda, sirkeyi döküp, yeileyin. Kürün uygulama süresi 21 gündür.
VİTİLİGO HASTALIĞI İÇİN : Vücutta, beyaz lekeler şeklinde beliren ala hastalığı, otoimmün sistemi hastalığıdır ve daha çok stresle ilgili bir hastalıktır. Ömer Coşkunun Vitiligo için önermiş olduğu bitkisel lür ;
GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 çay kaşığı tere tohumu,
* Andız Pekmezi,
* 1 bardak su,
* 1 tatlı kaşığı şahtereotu,
* 1 tatlı polen,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Tere tohumunu öğütüp, andız pekmezi ile karıştırıp yiyin. Ayrıca, hergün, şahtere otunu, kaynar suda demlendirip, çay olarak için. Hergün 1 tatlı kaşığı polen yenmesi de oldukça fayda sağlar.
Tepkiler:

2 yorum:

Mustafa dedi ki...

andız pekmezinin miktarı soyler misiniz.

Adsız dedi ki...

8 yaşındaki kızımda akdeniz ateşi h. belirlendi.Gen ve fibrinojen testlerine göre bu hastalığa rastlanmadı.Ama belirtilere göre kolsişin e başlandı.Bu önerdiğiniz kürle 21 günde iyileşir mi?İlaca ihtiyacımız kalır mı?