Paylaşmak Güzeldir

4 Haziran 2008 Çarşamba

PROF. DR İBRAHİM SARAÇOĞLUNDAN HERDERDE DEVA ÖNERİLER

4 Haziranda Seda Sayanın sabahların sultanı programında çıkan İbrahim Saraçoğlu, Böbrek taşlarından kansızlıa kadar pek çok konuda bilgi verdi.
ANEMİ (KANSIZLIK) : Anemi (kansızlık), şikayeti olan hastalar haftada 2 kez avakado meyvesini üzerine limon sıkarak tüketmelidirler.
KURUSOĞANIN FAYDALARI : Kuru soğan, pırasa ve sarımsak aynı familyadandır. Fakat herbirinin şifası ve faydası farklıdır. Kuru soğan prostatit e ve bağırsak iltihaplarına karşı çok faydalıdır.
BÖBREK TAŞLARI İÇİN : Böbrek taşları için avakado yaprağı ve prasa çok faydalıdır.
Avakado yaprağı : 1 Çay bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı avakado yaprağı demlenerek günde 1 bardak içilir.
Prasa : Haftada 3 kez, zeytin yağlı ve pirinçsiz pişirilmiş prasa yemeği yenilir. Prasa aynı zamanda kabızlığa da çok iyi gelir.
Kabızlık için prasa : yine haftada 3 kez yemeği yenir veya, prasa kaynatılarak suyu içilir.
GÖZ TANSİYONU İÇİN : 1 hafta boynca her sabah taze sıkılmış domates suyu, her akşam melisa çayı içilirse göz tansiyonuna iyi gelir.
REFLÜ İÇİN : 1 bardak taze havuç havuç suyu veya 2 yudum süt içilmesi reflüye iyi gelir.
POLEN ALERJİSİ : Polen alerjisine en iyi gelen şeylerden birtanesi üzerlik tohumudur. 2 litre suyun içine 2 yemek kaşığı üzerlik tohumu atılıp 5-6 dakika kaynatın. Yüzünüzü bu suyun buharında 5 dakika tutun. Ayrıca bu suyla ıslattığınız pamuğu burun deliklerinize sürün.
ALA (VİTİLİGO) HASTALIĞI : Vitiligo hastaları patlıcan,kurusoğan , kahve ve bulgur gibi yiyeceklerden uzak durmalıdırlar. Mısır vitiligoya çok iyi gelir. Mısır kaynatarak suyunu içebilirsiniz, mısırı haşlayarak yiyebilirsiniz. Çorbalarınızın veya salatalarınızın içine mısır ilave ederek tüketebilirsiniz.
Tepkiler:

0 yorum: